تامین مواد اولیه مشکل اصلی صادرکنندگان اصفهان است 

اصفهان - ایرنا - رییس انجمن صادرکنندگان اصفهان گفت: تامین مواد اولیه یکی از مسائل و مشکلات اصلی امروز صادرکنندگان این استان است.  

به گزارش ایرنا، محمد امینی روز یکشنبه در جلسه کارگروه توسعه صادرات در سازمان صمت استان اظهارداشت:صادرکنندگان بدلیل تامین نشدن مواد اولیه و تخصیص نیافتن ارز که نمی توان این ۲ را از یکدیگر تفکیک کرد با مشکل جدی مواجه شده‌اند.

وی ادامه داد: صادرکنندگان اصفهان در جلسات به مشکل تامین مواد اولیه بواسطه تخصیص ارز اشاره دارند و  به صورت مستقیم یا غیر مستقیم با این مشکل مواجه  هستند.

رییس انجمن صادرکنندگان استان اصفهان افزود: صادرات و واردات لازم و ملزوم یکدیگر هستند و باید این کارها بطور همزمان انجام شود.

وی اضافه کرد: صادرکنندگانی که مواد اولیه مورد نیاز خود را وارد می‌کنند نیازمند نگاه ویژه دولت هستند.

 امینی خاطرنشان کرد: قوانین و مقررات کشور ما برای صادرکنندگان خرد و کلان یکی است در صورتی که این ۲ باید از یکدیگر تفکیک شوند.

وی بیان کرد: امروز برای صادر کنندگان کلانی نظیر صنایع پتروشیمی که کالای خود را پیش فروش می‌کنند و صادرکننده‌ای که هزار دلار صادرات دارد، یک قانون وجود دارد.

رییس انجمن صادرکنندگان استان اصفهان گفت: هیچ جای دنیا اینطور نیست و باید تفاوتی بین صادرکننده کالای خرد با صادر کننده کلان و کالاهای مزیت دار وجود داشته باشد.

وی اظهارداشت: از مسوولان تقاضا داریم این مساله را در نامه نگاری های خود مورد توجه قرار دهند و تا زمانی که این موارد حل نشود مسائل و مشکلات صادرکنندگان حل نشده باقی خواهد ماند.

جلسه کارگروه توسعه صادرات استان امروز با پنج دستور کار در زمینه ارائه آمارعملکرد تجارت خارجی در پنج ماه سالجاری و مقایسه با مدت مشابه سال قبل، بررسی مشکلات بازگردانی ارز حاصل از صادرات صادرکنندگان و ارائه راهکار حل مشکلات، بررسی مشکلات تخصیص ارز و ارائه راهکار حل مشکلات، بررسی و تصویب درخواست صدور پروانه بهره برداری شرکت نمایشگاه‌های بین المللی استان و ارائه گزارش برگزاری نمایشگاه مجازی بین المللی و داخلی با توجه به شرایط کرونا و با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان در سازمان صنعت معدن و تجارت اصفهان برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =