۱۶ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۰۹
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 84028841
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش از سه دانش آموز نباید در سرویس مدارس سوار شوند

رشت _ ایرنا _ مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو رشت گفت: بر اساس دستورالعمل های اعلام شده رانندگان سرویس مدارس مجاز به سوار کردن بیشتر از سه دانش آموز نیستند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ایرج قربان نژاد عصر روز یکشنبه در جلسه شورای ترافیک شهرستان رشت در فرمانداری افزود: اداره بهداشت شهرستان رشت باید سایر پروتکل های بهداشتی پیشگیری از ویروس کرونا مرتبط با سرویس مدارس را ارائه دهد.

وی با بیان اینکه باید هر چه زودتر نرخ سرویس های مدارس مشخص شود، اظهار  داشت: در شرایط اضطرار باید تصمیمات اضطراری گرفته شود لذا نباید مدت طولانی برای تصویب نرخ سرویس مدارس منتظر ماند تکلیف خانواده ها و پیمانکاران باید مشخص شود.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو رشت خاطر نشان کرد: سرویس واحدهای آموزشی مدرسه ای سیار است و همان حساسیتی که در مدرسه برای تعلیم و تربیت داریم برای سرویس مدارس هم وجود دارد.

وی با اشاره به بازگشایی مدارس از روز گذشته اضافه کرد: دانش آموزان در هر پایه توسط معلم و مدیر برای حضور در مدارس به دو بخش "زوج و فرد" تقسیم می شوند بنابراین هر دانش آموز هفته ای دو روز به مدرسه می رود و دو روز نیز از شبکه شاد بهره مند می شود.

زنگ آغاز سال تحصیلی جدید روز گذشته همزمان با سراسر کشور برای بیش از ٣۶۸ هزار دانش آموز در گیلان به صدا درآمد.

شهرستان رشت در مرکز استان واقع شده که از شمال به دریای خزر و شهرستان انزلی، از جنوب به شهرستان  رودبار، از شرق به شهرستانهای سیاهکل، لاهیجان، آستانه اشرفیه و از غرب به شهرستانهای صومعه سرا، فومن و شفت متصل میباشد که دارای ۱۴۲۷ کیلومتر مربع وسعت، ۶ بخش، ۷ شهر، ۱۸ دهستان و ۲۹۳ روستا و جمعیت ۹۱۸۴۴۵ نفر که ۶۹۸۰۱۴ نفر شهری و ۲۲۰۴۳۱ نفر روستایی به عبارت دیگر ۷۶ درصد جمعیت شهری و ۲۴ درصد روستایی می باشند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =