سمنان به استان ممتاز فرهنگی کشور تبدیل شود

سمنان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت: سمنان با ترویج صفات و ویژگی‌های مثبت و تبدیل آن به فرهنگ عمومی، به استان ممتاز فرهنگی کشور تبدیل شود.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سیدمحمد شاهچراغی روز یکشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان سمنان‌ در دفتر امام جمعه این شهر، افزود: مصوبات شورای فرهنگ عمومی مورد بازبینی قرار بگیرد و پس از بررسی، باید عملیاتی شدن آن نیز مشاهده شود. 

وی ادامه داد: جلسات شورای فرهنگ عمومی تنها صرف برگزاری جلسه نباشد و باید ثمره آن را در استان سمنان مشاهده کنیم و در کنار حضور جدی، پیگیری جدی هم در دستور کار قرار گیرد.

شاهچراغی اظهار داشت: در جلسات شورای فرهنگ عمومی باید فرهنگ‌های غلط استان سمنان  شناسایی شود و با آن برخورد شود.

وی تصریح کرد: اگر بتوان ۲ فرهنگ صداقت و امانت‌داری را در استان عملیاتی و اجرا کرد ، سمنان بدون شک به یک استان ممتاز فرهنگی تبدیل می‌شود. 

نماینده ولی فقیه در استان سمنان بیان کرد: صداقت و امانت‌داری، ۲ اصل مهم است که رعایت نکردن آن خانمان سوز است و یک دروغ می‌تواند به زیربنای یک کشور آسیب بزند. 

دومین نشست شورای فرهنگ عمومی استان سمنان در سال ۹۹ با حضور حبیب الله خجسته پور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و برخی مدیران فرهنگی استان و با بررسی موضوعات مختلف فرهنگی برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =