استاندارچهارمحال و بختیاری: تاخیر در بازگشایی مدارس پیگیری می‌شود

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به شیوع ویروس کرونا و روند رو به افزایش این ویروس در استان گفت: ارسال نامه به دبیرخانه ستاد ملی کرونا و پیگیری برای تاخیر در زمان بازگشایی مدارس از سوی مسوولان استان در دست پیگیری است.

اقبال عباسی روز یکشنبه در جلسه ستاد کرونا استان افزود: بازگشایی مدارس در استان‌ها تابع ‌مصوبات ستاد ملی کروناست و باید بر اساس وضعیت استانها برنامه‌ریزی شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به تاکید همه ‌جانبه آموزش و پرورش در بازگشایی مدارس اشاره کرد و گفت: نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تمامی مدارس باید انجام شود.

وی با تاکید بر استفاده از فضای مجازی و آموزش صدا و سیما برای آموزش دانش‌آموزان افزود: باید بر اساس گزارشات دانشگاه علوم پزشکی در شهرستان‌ها و بر اساس وضعیت شهرستان برای هر منطقه برنامه‌ریزی شود و مدارس در شهرستان‌های با وضعیت نامناسب تعطیل شوند.

استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: آموزش‌های مجازی و استفاده از شبکه شاد و همچنین آموزش رسانه‌ای نیاز به تقویت و بسترسازی دارد تا همه دانش‌آموزان بتوانند از این بستر آموزشی بهره‌مند شوند.

به گفته وی، دسترسی به این فضاها باید به‌گونه‌ای باشد که در صورت تعطیلی مدارس، امکان دسترسی همه دانش‌آموزان به این ظرفیت‌ها وجود داشته باشد. 

وی با اشاره به اهمیت رعایت دستورالعمل بهداشتی در مدارس با توجه به شرایط و وضعیت استان، بر نظارت همه جانبه در خصوص رعایت دستورالعمل بهداشتی در مدارس تاکید کرد و گفت: با هر گونه کوتاهی و با مسوولان متخلف در شهرستانهای مختلف برخورد جدی خواهد شد.

عباسی اظهار داشت: ستاد استانی کرونا برای تعطیلی مدارس در شهرستان‌های با وضعیت پرخطر، امکان  درخواست تعطیلی مدارس را دارد و باید براساس تصمیمات ستاد کرونا برنامه‌ریزی شود.

به گفته وی، تمام تصمیمات ستاد کرونا مقطعی است و بنا بر وضعیت مناطق تغییر می‌کند و با توجه به شرایط و وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان تصمیم بازگشایی مدارس نیاز به تغییر دارد.

وی، بر ارائه آموزش به دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی که توانایی استفاده از فضای مجازی ندارند، تاکید کرد وگفت: برنامه‌ریزی برای ارائه آموزش به این گروه باید در دستور کار آموزش و پرورش قرار گیرد.

عباسی، در پایان از شهرداران، مسوولان نظارتی شهرستان‌ها خواست تا نظارت بیشتر در خصوص وضعیت بهداشتی مدارس، سرویس‌های ایاب و ذهاب دانش‌آموزان و همچنین سرویس‌های ایاب و ذهاب درون شهری داشته‌باشند.

به گزارش ایرنا، در سال تحصیلی جدید بیش از ۲۱۰ هزار دانش‌آموز در ۲ هزار ۹۰۰ مدرسه مشغول تحصیل شدند که به مرور و براساس برنامه زمانبندی مدارس در کلاسهای درس حاضر می‌شوند.

در سال تحصیلی جدید ۱۵ هزار فرهنگی کار آموزش‌دانش‌آموزان را برعهده دارند.

بر اساس آخرین گزارش ستاد ملی کرونا، چهارمحال و بختیاری در وضعیت هشدار شیوع کرونا قرار دارد.

ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =