۱۶ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۰
کد خبرنگار: 2293
کد خبر: 84028803
۰ نفر

برچسب‌ها

 عملکرد شهرداری در بودجه غیر نقدی محافظه‌کارانه است

تهران- ایرنا- رییس شورای اسلامی شهر تهران عملکرد شهرداری تهران در بودجه غیر نقدی را محافظه‌کارانه دانست و گفت : شهرداری تهران در جذب بودجه غیرنقدی موفق نیست و اعضای شورا نگرانی خود را در این خصوص ابراز کرده‌اند.

به گزارش ایرنا؛ «محسن هاشمی» روز یکشنبه پس از پایان دویست و سی و چهارمین جلسه شورا، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اعضای شورای شهر از هیات رئیسه خواستند که جلسات ویژه‌ای برای بررسی این موضوع تشکیل شود.

هاشمی ادامه داد در طول سه سال این مشکل را داشتیم و طی سه سال گذشته شهرداری تهران در جذب بودجه غیر نقدی محافظه‌کاری بسیاری می‌کند و این موضوع به جسارت مربوط می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: دست شهرداران مناطق بیش از حد بسته شده و وقتی می‌خواهند بودجه غیر نقدی را جذب کنند باید از مسیر طولانی سازمان املاک و تشکیلات حقوقی شهرداری تهران عبور کنند.

وی ادامه داد: بودجه‌های غیر نقدی عمدتاً باید از روش‌های مزایده جذب شود که این موضوع از یک سو خوب است چراکه موجب می‌شود سوء تفاهم ایجاد نشود اما از سوی دیگر موجب کند شدن کارها می‌گردد.

هاشمی گفت: باید شورای شهر به این موضوع ورود کند تا بتوانیم از طریق قوانین موجود، اختیارات شهرداران مناطق را در جذب بودجه غیر نقدی افزایش دهیم.

وی یادآور شد: در گذشته پیمانکاران طلبکار می توانستند با کارشناسی ملک و با تهاتر طلب خود را وصول کنند اما اکنون بدون برگزاری مزایده قانونی هیچ ملکی واگذار نمی‌شود و این موضوع موجب شده است شهرداران مناطق نتوانند برای بدهی ها از بودجه غیر نقدی استفاده کنند.

تهران ۱۴۰۰ موضوع جلسه هم اندیشی

هاشمی همچنین از برگزاری جلسه هم اندیشی اعضای شورای شهر خبر داد و گفت:  بحث برنامه ریزی شهرداری و همچنین تهران ۱۴۰۰ در این جلسه مطرح شد.

وی افزود: شهرداری برنامه‌های خود را اعلام کرد و اعضای شورای شهر نیز نظرات کارشناسی خود را اعلام کردند.

تشریح جلسه شورا

هاشمی درباره جلسه امروز شورا، اظهار داشت:  اعضای کمیسیون های تخصصی شورای شهر در این جلسه با رای اعضا ابقا شدند.

وی گفت: همچنین شرایط انتخابات ذی حسابان تعیین شد، و یک فوریت شفاف سازی یارانه های شهرداری تهران، یک فوریت بررسی وضعیت کارکنان خدمات شهری از جمله مصوبات جلسه امروز بود.

توضیح هاشمی درباره نامه احمد توکلی

هاشمی در باره نامه احمد توکلی به رییس شورای تهران توضیح داد: من قبل از اینکه نامه را ببینم دیروز در فضای مجازی از آن مطلع شدم.

وی گفت: اگر بخواهیم مشکلی که برای آقای فتاح پیش آمد، برای من پیش نیاید، باید محافظه‌کارانه وارد این موضوع بشویم.

هاشمی افزود: چون آقای توکلی این نامه را سرگشاده و علنی کردند من هم در این خصوص سرگشاده پاسخ می‌دهم.

رییس شورا ادامه داد: املاک مذکور لیستش موجود و مشخص است؛ می‌توانند به شهرداری مراجعه کنند و ما به ایشان خصوصی اجازه می‌دهیم که لیست افرادی که املاکی را در اختیار گرفتند ببینند اما اینکه بخواهیم این گزارش را به صورت کتبی برای ایشان بفرستیم بعید است این کار صورت بگیرد.

رئیس شورای شهر تهران گفت: اطلاعات برای کسانی که به صورت حضوری مراجعه کنند موجود است.

پیش از این احمد توکلی در رابطه با ۷۰۰ ملک واگذار شده شهرداری به دیگران؛ به هاشمی نامه نوشت و خواستار انتشار اطلاعات املاک شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =