کارخانه مدرن تولید مبلمان کیش آماده بهره‌برداری شد

کیش-ایرنا- نخستین و تنها کارخانه بزرگ و مدرن تولید مبلمان در جزیره کیش یکی از پروژه‌هایی است که این هفته توسط رئیس جمهوری و از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح می‌شود.

به گزارش ایرنا، شرکت مبلمان سازی جزیره کیش در زمینی به مساحت ۳۳۰۰ متر مربع توسط بخش خصوصی به اجرا درآمده است که علاوه بر تامین نیاز مبلمان مسکونی و خانگی ساکنان کیش، به سایر کشورها نیز صادارت خواهد داشت.

این شرکت فعالیت خود را ابتدا به صورت محدود و کوچک در سال ۹۴ در یک ملک اجاره ای به مساحت ۲۵۰ مترمربع آغاز کرد،‌ اما اکنون به کارخانه ای مجهز با دستگاه های پیشرفته و به روز تبدیل شده است.با حمایت سازمان منطقه آزاد کیش، فاز دوم این کارخانه راه‌اندازی و بیش از ۱۵۰ فرصت شغلی جدید در این مجموعه ایجاد خواهد شد. 

مدیرعامل شرکت مبلمان سازی سام چوب کیش سرمایه در گردش و فروش ماهانه آن را به ترتیب ۳۰ و ۵ میلیارد تومان، عنوان کرد.

حسن شاه حسین دستجردی گفت: این کارخانه در فاز نخست با تعداد ۷۲ نفر نیروی انسانی فعالیت خود را آغاز کرده و پس از رسیدن به تولید انبوه تعداد ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر نیروی انسانی به صورت مستقیم در این مجموعه مشغول به کار خواهند شد. 

به گفته وی مشهد، اصفهان، گرگان، ساری، شیراز، اهواز، کرمان و تهران شهرهایی هستند که از تولیدات این کارخانه استفاده می کنند. او تولیدات این کارخانه را از نظر کیفیت و بسته بندی قابل رقابت با نمونه‌های خارجی و جایگزینی برای آنها می‌داند. 
دستجردی اشتغالزایی و جذب نیروی انسانی بومی و غیر بومی را یکی از ظرفیت ها و پتانسیل های این کارخانه عنوان کرد و اظهار داشت: این شرکت در مقایسه با دیگر کارخانه ها، بر توانمندسازی نیروی انسانی در بخش های نجاری، زیر کاری، خیاطی، زیر کوبی، بسته بندی و لجستیک تاکید دارد.


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =