توکلی خواستار تمدید برگزاری آزمون از منابع نظام قدیم تا سال ۱۴۰۰ شد

تهران- ایرنا- رییس هیات مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت در نامه‌ای به وزیر علوم خواستار تمدید برگزاری آزمون از منابع درسی نظام قدیم در سال ۱۴۰۰ شد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی دیده‌بان شفافیت و عدالت،  در پی مطالبه جمعی از دانش‌آموزان نظام قدیم آموزش متوسطه، احمد توکلی روز یکشنبه در نامه‌ای به منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نوشت: در مطالبه ثبت شده سامانه هوشمند دیده بان تا تاریخ شانزدهم شهریورماه بیش از ۲۸۵۸۰ نفر از امضاکنندگان خواستار برگزاری آزمون با منابع درسی نظام قدیم در سال ۱۴۰۰ شدند.

رییس هیات مدیره سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت تصریح کرد: معاون سابق وزیر و رییس دفتر پژوهش و برنامه‌ریزی وزارت آموزش ‌وپرورش، در اعلام رسمی به دانش‌آموزان نظام قدیم این اطمینان را داده‌اند که کنکور سراسری تا سال ۱۴۰۰ ادامه خواهد یافت. با توجه به اینکه تعداد متقاضیان نظام قدیم در کنکور سراسری امسال به بیش از ۶۰۰ هزار نفر می‌رسد لازم است مسوولان وزارت علوم نسبت به این قضیه نرمش بیشتری نشان دهند.

توکلی خاطرنشان کرد: در صورت ادامه شیوع بیماری کرونا در مهرماه، خرید کتاب‌های درسی در کتاب‌فروشی‌ها ممنوع شده و تقاضا و تهیه کتب پس از اعلام نتایج کنکور از طریق سامانه فروش دشوار خواهد بود. بالا بودن شهریه کلاس‌ها جهت آشنا شدن با منابع نظام جدید و نداشتن بضاعت کافی بسیاری از خانواده‌ها برای تأمین مجدد هزینه‌های دانش‌آموز خود، معضلی بسیار مهم است و مشکلات حادی برای آنها به وجود خواهد آورد.

این نامه تصریح کرد: با توجه به اینکه عده‌ای از دانش‌آموزان نظام قدیم در مدارس دولتی تحصیل کرده‌اند و مانند دانش‌آموزان مدارس دیگر جهت تسلط بر مفاهیم و نکات کنکور از امکانات کافی برخوردار نبودند و همچنین نظر به اینکه در کنکور سراسری سال گذشته تمامی ۴۰ نفر اول کنکور، فارغ‌التحصیلان مدارس خاص بوده‌اند، لذا ممکن است قبولی این دانش‌آموزان کم‌برخوردار در دو سال تحقق نیابد که برگزاری کنکور در سال ۱۴۰۰ برای آنها فرصت دیگری ایجاد خواهد کرد.

وی افزود: دانش‌آموزان نظام قدیم آموزش متوسطه از «وزیر علوم» تقاضا کردند این امکان را فقط یک سال دیگر برای فارغ‌التحصیلان نظام قدیم فراهم آورند تا آنها بتوانند در سال ۱۴۰۰ نیز با منابع درسی خود آزمون دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =