بازنشستگان کشوری برای سفر تخفیف می‌گیرند 

تهران- ایرنا- با امضای تفاهم‌نامه ارائه خدمات اقامتی تخفیفی و تقسیطی، بازنشستگان کشوری می‌توانند با تخفیف ۵۰ درصدی به شکل نقدی و تخفیف ۳۵ درصدی به شکل تقسیطی از امکانات اقامتی در برخی هتل‌ها در سراسر کشور بهره‌مند شود.

در چارچوب تفاهم نامه ارائه خدمات اقامتی تخفیفی و تقسیطی، بازنشستگان کشوری، تخفیف ویژه ۳۵ درصدی اقامت در تمام هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی برای بازنشستگان کشوری به‌صورت اقساط و کسر از حقوق ماهیانه به صورت خودکار با بازپرداخت چهارماهه ارائه شده است.  
در مراسم امضای این تفاهم‌نامه فتح‌الله شعبانی معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه امسال برای اولین بار بودجه رفاهی در بودجه سالانه صندوق بازنشستگی کشوری تعریف شده، اضافه کرد: گرچه رقم تعریف‌شده در این بودجه اندک است؛ شروعی برای استمرار این خدمات در سال‌های آتی محسوب می‌شود.
محمود مرتضایی‌فرد مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: در مجموعه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی علاوه بر ضوابط وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا، تمام شیوه‌نامه‌های سازمان بهداشت جهانی در حوزه گردشگری  رعایت می‌شود. پیش از این خدمات تخفیفی مراکز اقامتی صرفا در برخی مناسبت‌ها و ایام خاص و تعطیلات ارائه می‌شد؛ اما در تفاهم‌نامه جدید، علاوه بر تخفیف، امکان تقسیط پرداخت هم فراهم شده و بازنشستگان در تمام ایام سال می‌توانند از این خدمات بهره‌مند شوند.
به گزارش روابط عمومی هتل های ایران‌گردی و جهانگردی، مدیرعامل گروه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی امضای این تفاهمنامه را اقدام مناسبی برای کاهش هزینه‌های سفر بازنشستگان دانست و افزود: به رغم نگرانی‌ها درباره بیماری کرونا در شش ماه گذشته با اجرای ۲۳ دستورالعمل بهداشتی مقابله با کرونا در هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی در قالب طرح «سالم‌گردی» سبب شده حتی یک مورد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در مراکز اقامتی این گروه گزارش نشود و همین موضوع خود سبب رونق بیشتر در حوزه گردشگری کشور است.
با امضای این تفاهم‌نامه، بازنشستگان کشوری ازین پس می‌توانند با مراجعه به بخش تخفیف گروه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی در درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری به آدرس یا صفحه ویژه بازنشستگان کشوری در سایت شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی به آدرس نسبت به ثبت‌نام و رزرو مستقیم هتل و اتاق خود اقدام کنند.

علی‌اصغر مونسان وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی روز گذشته در جلسه شورای مدیران این وزارتخانه، تصریح کرد: در صحبت‌هایی که با وزیر بهداشت داشتم، وی نیز موافق این موضوع بود آنچه باعث شیوع کرونا می‌شود، سفرهای انبوهی است که تحت نظارت ما نیست؛ از این رو ایشان نیز موافق این بود که موضوع سفر هوشمند یا همان سفر مسئولانه مورد توجه قرار گیرد تا اگر هم قرار است سفری انجام شود حتما تحت نظارت این وزارتخانه باشد و باعث انتقال ویروس کرونا و گسترش این بیماری نشود.

او اضافه کرد: در حقیقت قرار نیست سفر به گونه‌ای انجام شود که سلامت مردم به خطر بیفتد و مشکلات مضاعفی برای کادر درمان ایجاد شود. سفرها باید همراه با برنامه‌ریزی باشد و تحت نظارت این وزارتخانه انجام شود؛ بنابر این تاکید ما و وزارت بهداشت این است که سفر مسئولانه در کشور انجام شود چرا که سلامت مردم در اولویت اصلی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =