دو خانه هلال در شهریار افتتاح شد

تهران- ایرنا- خانه‌های هلال روستای رضی آباد و رنگرز صبح امروز طی آیینی با حضور نورالله طاهری فرماندار شهرستان شهریار، شاهین فتحی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران و جمعی دیگر از مسئولان محلی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، فرماندار شهرستان شهریار در این آیین هدف از ایجاد خانه های هلال را دستیابی به فرصت‌های مناسب در اتصال حلقه های مشارکتی و داوطلبانه عنوان کرد.

نورالله طاهری افزود: تاسیس خانه‌های هلال در شهرها، روستاها و بخش‌ها که به صورت داوطلبانه به جذب و آموزش نیروهای با استعداد و نخبه در امر امداد و نجات و فعالیت‌های عامل المنفعه می‌پردازند نوید بخش گسترش فرهنگ نوع‌دوستی و بشردوستانه است.

وی ادامه داد: جمعیت هلال احمر با توانمندسازی دست‌های یاریگر خود امکان امدادرسانی به مناطقی که حتی دسترسی به آنها محدودتر است را فراهم کرده و در قالب تیم‌های فعال و منسجم و جوان در مواقع بحران، به یاری آسیب‌دیدگان می‌پردازد.

 طاهری با اشاره به این مطلب که یکی از اقدامات ارزشمند نظام ترویج فرهنگ خدمت و امداد داوطلبانه بوده است گفت: جا دارد از مسئولان فعال در این حوزه، خصوصاً مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران که نگاه ویژه‌ای در این امر داشته و خدمات ایشان در کل کشور مشهود است قدردانی شود.

وی بیان کرد: بدون شک تلاش و خدمات دلسوزانه جمعیت هلال احمر در بحران‌های پیش آمده در کشور قابل تقدیر است و افتتاح خانه‌های هلال در کشور از اقدامات ارزشمندی بوده که در پیش بینی و در نظر گرفتن تمهیدات لازم در بحران‌های غیر مترقبه اثرگذار است.

به گزارش ایرنا،  شهرستان شهریار با جمعیتی بالغ بر ٧٠٠ هزار نفر شامل شهرهای شهریار، اندیشه، باغستان، فردوسیه، وحیدیه، صباشهر و شاهدشهر، شش دهستان و ۳۹ روستا است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =