تازه‌ترین عناوین و مطالب رسانه‌های البرز

کرج - ایرنا - روزنامه های پیام آشنا، پیام سپیدار و سپهر ایرانیان که دفتر مرکزی آنها در استان البرز واقع شده و خبرگزاری‌های دانشجویان ایران و صدا و سیما در این استان مهمترین مطالب روز یکشنبه ۱۶ شهریور ماه خود را به موضوع‌های اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی اختصاص دادند.

روزنامه پیام آشنا مهمترین تیتر صفحه نخست شماره ۱۶۸۳ خود را به اظهارات سرپرست دانشگاه علوم پزشکی البرز اختصاص داد و نوشت: مراجعه ۵۱۰ بیمار مشکوک کرونایی در بیمارستان های البرز.

ارائه پیش‌نویس طرح جمعیت و تعالی خانواده تا یک ماه آینده، واکسن کرونا پیش شرط برگزاری المپیک توکیو نیست، ترکیب تجربه و علم در مرکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد ارشا، هر دانشجو یک کارآفرین در دانشگاه علمی کاربردی تحقق می‌یابد، زنگ آغاز سال تحصیلی جدید در مدارس البرز نواخته شد، راه‌اندازی اولین تابلو هدایت مسیر هوشمند در کرج و فروشنده‌ها در بازار مسکن زیاد شدند از دیگر تیترهای مهم صفحه نخست این روزنامه است.

این روزنامه در سرمقاله خود نیز مطلبی با عنوان حرفی از جنس گلایه با مسئولان شهر کرج منهای مردم منتشر کرده است.

روزنامه پیام سپیدار مهمترین تیتر شماره ۱۴۹۷ خود را به از اظهارات نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی اختصاص داد و نوشت: «صفر؛ سرانه درمانی ۲ شهرستان البرز»

اتمام حجت دادگستری البرز به انشعابات غیرمجاز هلجرد، اخذ تعهدنامه سلامتی از دانش‌آموزان تخلف است، پرونده مسکن مهر تا آخر سال بسته می شود، پنج هزار فرصت شغلی ملارد در انتظار افزایش اختیارات شهرستانی و دریافت وجه اضافه مسکن مهر ظلم به مردم است از تیترهای مهم این روزنامه است.

این روزنامه در بخش اخبار برگزیده هم عناوینی از جمله رئیس جمهوری پنجشنبه به البرز می‌آید و «فروش ساختمان شهرداری و شورای فردیس، شایعه یا واقعیت؟» منتشر کرده است. 

روزنامه سپهر ایرانیان در مهمترین تیتر شماره ۸۵۱ خود نوشت: یک میلیارد یورو کرونا کجاست؟ کادر درمان منتظرند!

دشمن می خواست کشور به بهانه کرونا تعطیل شود، رسوب ۳۰۰ هزار تن برنج وارداتی در گمرکات، سفر وزیر خارجه سوئیس ربطی به مسائل ایران و آمریکا ندارد، پروژه‌های شهر هوشمند در شمال تهران اجرایی شد، اوراق تسهیلات مسکن سرگردان در دوگانگی بازارهای بورس و مسکن و آغاز سیاست‌گذاری نوین پولی از دیگر تیترهای صفحه نخست این روزنامه است.

خبرگزاری ایسنا در گفت‌وگویی با عنوان «برق رایگان اغلب شامل خانوار روستایی خواهد شد» به نقل از مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق البرز نوشت: برق امید اغلب شامل مشترکینی می‌شود که میزان مصرف آنها کمتر از ۱۰۰ کیلو وات باشد.

بهنام بیات با اشاره به اینکه طی ۱۰ روز آینده دستورالعمل برق امید تدوین و مشخص می‌شود، اظهار کرد: پس از ابلاغ این دستورالعمل تعداد مشترکینی که در البرز از تخفیف صد درصدی بهای برق مصرفی برخوردار می‌شوند مشخص می‌شود.

وی ادامه داد: هدف این طرح کاهش رفاه خانوار نیست بلکه در نظر دارد با آموزش و آگاه سازی، رفتار مصرفی مشترکان را اصلاح کند به طور مثال دقت مشترکان را در در نحوه استفاده از وسایل برقی و همینطور خرید وسایل برقی را افزایش دهد.

وی افزود: اگر بتوانیم مصرف برق بخش خانگی را بهینه کنیم و آن را در حد استانداردها کاهش دهیم، می‌توان برق کاهش یافته در این بخش را به بخش‌های مولد تزریق کنیم شاهد رونق بیشتر اقتصادی و ایجاد اشتغال خواهیم بود.

این مسئول اضافه کرد: برق امید بیشتر شامل مشترکینی می‌شود که مصرفشان کمتر از ۱۰۰ کیلو وات باشد که به نظر می‌رسد اغلب خانوارهای روستایی استان را شامل شود.

بیات گفت: اطلاعات دقیق و تکمیلی به زودی از طریق رسانه‌ها اعلام می‌شود.

خبرگزاری صدا و سیما در گفت و گویی با عنوان «نرخ مراکز معاینه فنی خودرو هیچ افزایشی نداشته است» به نقل از معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج نوشت: نرخ مراکز معاینه فنی خودرو در محدوده شهرداری کرج همچنان ۳۷ هزار تومان است و هیچ افزایشی نداشته است.
محمد رضا احمدی نژاد با بیان اینکه شایعه افزایش نرخ مراکز معاینه فنی خودرو صحت ندارد افزود: اتحادیه مراکز معاینه فنی خودرو درخواستی به وزارت کشور به عنوان نهاد بالا دستی این مراکز ارائه کرده تا با توجه به افزایش هزینه ها این نرخ افزایش یابد که تاکنون هیچ تصمیمی در این باره مصوب و به شهرداری ها به عنوان نهاد ناظر بر این مراکز ابلاغ نشده است.
وی افزود: هم اکنون ۴ مرکز معاینه فنی خودرو در شهرستان کرج و ۴ مرکز نیز در شهرستان فردیس تحت نظارت شهرداری کرج از ساعت ۸ صبح تا ۱۶ مشغول فعالیت هستند که در پی توسعه کمی و کیفی آنها هستیم.

از مجموع ۲۲۸ رسانه دارای مجوز که دفتر مرکزی آنها در استان البرز واقع شده، ۱۴۴ رسانه شامل هفت روزنامه، ۳۲ هفته‌نامه، ۱۸ دوهفته نامه، ۴۳ ماهنامه، ۶ دوماهنامه، ۳۳ فصلنامه و پنج دوفصلنامه به صورت چاپی منتشر می‌شوند.

این استان دارای ۶۶ پایگاه خبری الکترونیک - برخط است و سه هفته نامه، ۶ ماهنامه، هفت فصلنامه و یک مورد ۲فصلنامه و یک مورد سالنامه الکترونیک - غیربرخط نیز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز فعالیت دریافت کرده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =