معاون سپاه همدان: در انتقال مفاهیم دفاع مقدس کوتاهی کرده‌ایم

همدان- ایرنا- معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان گفت: جوانان بازیگران را بیش از فرماندهان و رزمندگان می‌شناسند و این امر موید کوتاهی ما در انتقال ارزش‌ها و مفایهم دفاع مقدس به جوانان است.

سرهنگ پاسدار مصطفی رستمی روز یکشنبه در جلسه هماهنگی بزرگداشت چهلمین سال دفاع مقدس بیان کرد: وقتی تصویر یک فرمانده دفاع مقدس به جوانی نشان داده می‌شود وی از نام، عنوان و رشادت این فرد اظهار بی‌اطلاعی اما با دیدن عکس یک بازیگر به طور کامل او را معرفی می‌کند.

وی اضافه کرد: عزت امروز کشور ماحصل رشادت رزمندگان در دوران هشت سال جنگ تحمیلی است اما با این وجود نتوانستیم این موضوع را به جوانان منتقل و آنها را نسبت به این مسائل همراه و مطلع کنیم.

معاون هماهنگ کننده سپاه همدان ادامه داد: برخی افراد مغرض و نادان خدمات نظام را به طور کامل زیر سوال می برند در حالیکه ایران اسلامی هم اینک در بیشتر زمینه های دارای رتبه و جایگاه برتر جهانی است و حتی رتبه دوم جهان در تولید پهبادهای رادار گریز و رتبه نخست در پایین کشیدن پهبادها را دارد.

سرهنگ رستمی اظهار داشت: یکی از اولویت های اصلی در هفته دفاع مقدس باید آشنا کردن جوانان با این مفاهیم باشد و با توجه به افزایش بهره گیری از فضای مجازی می توان از این بستر برای انتقال مفاهیم بهره گرفت.

وی افزود: در این راستا همچنان باید برنامه چهلمین سال دفاع مقدس به صورت ویژه برگزار شود و با فضا سازی مناسب، نصب پلاکارد در نقاط مختلف شهر، روی اتوبوس ها و استفاده از تلویزیون شهری بازتاب قوی از این حماسه داشت.

معاون هماهنگ کننده سپاه همدان ارسال پیامک با مضمون دفاع مقدس توسط مخابرات، ارائه خدمات درمانی رایگان، تجلیل از مدافعان سلامت، طرح هر اداره یک برنامه، غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدا، دیدار نخبگان پیشکسوت با امام جمعه، برگزاری جشنواره شعر منطقه ای با همکاری اداره ارشاد اسلامی با عنوان «رازهای ارغوانی» را از جمله پیشنهادها و برنامه های هفته دفاع مقدس دانست.

سرهنگ پاسدار رستمی ادامه داد: هر چند امسال به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا آیین رژه نیروهای مسلح همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس برگزار نمی شود اما در سوم مهر رژه موتوری را خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه عملیات والفجر ۲ و نقش رزمندگان همدان در این عملیات، در شهر بازسازی می‌شود اظهار داشت: از سوم خرداد تا پایان سال اقشار بسیجی هر استان برنامه‌ای را اجرای می کند که به همدان بازسازی این عملیات محول شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان نیز در این آیین گفت: رزمندگان دفاع مقدس در هشت سال نبرد نابرابر با عقیده و ایثار ایستادند بنابراین باید برنامه های هفته دفاع مقدس به گونه ای طراحی شود که این رشادت ها برای جوانان و نوجوانان قابل فهم باشد.

مصطفی آزادبخت افزود: ۲ برنامه کلیدی تکریم و تجلیل از حماسه سازان و پیشکسوتان دفاع مقدس و برگزاری نمایشگاه برای هفته دفاع مقدس امسال پیش بینی شده است که از مسوولان همه نهادها انتظار می رود برای اجرای این برنامه ها همکاری لازم را داشته باشند.

وی تاکید کرد: نیروهای نظامی و انتظامی همانگونه که در جریان جنگ تحمیلی محور بودند در این هفته نیز آنها پیشگام می شوند و سایر نهادها و ارگان ها بر اساس تقسیم بندی صورت گرفته به کمک آنها می آیند تا برنامه‌های هفته دفاع مقدس امسال باشکوه‌تر از سالهای گذشته برگزار شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =