بانک‌های بروجرد پرداخت تسهیلات به مشاغل آسیب‌دیده از کرونا را تسهیل کنند

بروجرد - ایرنا - سرپرست فرمانداری بروجرد گفت: بانک‌های شهرستان روند پرداخت تسهیلات به مشاغل اسیب دیده از شیوع ویروس کرونا را تسهیل کنند.

احمد گودرزیان روز یکشنبه در جلسه کار گروه اشتغال بروجرد که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، افزود: سهم تسهیلات کرونایی شهرستان بروجرد با پرداختی بانکها هم خوانی ندارد، که باید این مهم بررسی شود و بانک‌ها نیز باید نسبت به اطلاع رسانی به مشمولان طرح اقدام کنند.
وی اظهار داشت: برخی از مشاغلی که از کرونا آسیب دیده اند جز ۱۴ رسته نیستند و این موضوع باید طی مکاتبات با وزارت خانه حل و فصل شود.
سرپرست فرمانداری بروجرد بیان کرد: در اشتغال روستایی ۳۲ درصد جذب سرمایه داشته ایم، باید طرح هایی که تسهیلات اشتغال روستایی را جذب می کنند را شناسایی و معرفی کنیم تا بانکها مشکلی برای تصویب طرح نداشته باشند.
گودرزیان اضافه کرد: برای تسهیلات اشتغال روستایی خوشه های اقتصادی و صنعتی در روستاها تعریف شده است که باید مرکز استان همکاری کند تا از وام اشتغال روستایی برای رونق اشتغال در روستاها بهره مند شویم.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد گفت: تاکنون از تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا ۲۷ میلیارد تومان پرداخت شده و ۶۳ میلیارد تومان هم در حال بررسی برای پرداخت است.
عبدالعلی گیوه کی افزود: ۵۰ میلیارد تومان ۵۰۰ میلیون تومان سهم تسهیلات اشتغال روستایی در شهرستان بروجرد است که در حوزه تسهیلات اشتغال روستایی ۱۵ میلیارد پرداخت شده و دستگاههای حمایتی هم ۱۷ میلیارد پرداخت کرده اند که حدودا ۳۳ میلیارد تومان  پرداخت شده است.
وی اظهار داشت: در بحث اشتغال فراگیر نیز تاکنون در شهرستان بروجرد ۱۶ میلیارد تومان پرداخت شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =