۱۶ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۳۸
کد خبرنگار: 1540
کد خبر: 84028703
۰ نفر

برچسب‌ها

۷۹ میلیون دلار کالا از استان سمنان صادر شد

سمنان- ایرنا- رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان گفت: ارزش کالاهای صادراتی تولیدی در این استان امسال ۷۹ میلیون دلار بود.

به گزارش ایرنا، علی تشنه دل روز یکشنبه در حاشیه بازدید از چند واحد صنعتی در گرمسار گفت: ۹۶ هزار تن کالا به ارزش حدود ۷۹ میلیون دلار در پنج ماهه نخست امسال از گمرک استان سمنان صادر شد.

وی با اشاره به عمده کشورهای هدف صادراتی کالاهای استان سمنان افزود: این میزان صادرات به کشورهای عراق، افغانستان، ترکیه، امارات متحده عربی، پاکستان، روسیه، آذربایجان، ارمنستان و ترکمنستان صادر شد.

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان از ثبت بیش از ۱۷۰۰ فقره سفارش واردات کالا به استان به ارزش ۳۶۰ میلیون دلار در پنج ماه ابتدایی امسال خبر داد.

تشنه دل تصریح کرد: عمده کالاهایی که از طریق این ثبت سفارش ها به استان وارد شد شامل ماشین آلات و تجهیزات، مواد اولیه مورد نیاز خط تولید، محصولات شیمیایی ، مواد نساجی و مصنوعات مربوطه ، اجزا و قطعات لوازم خانگی ، محصولات فلزی ، قطعات خودرو ، مواد اولیه مربوط به تولید محصولات بهداشتی و شوینده بود.

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان بر تنوع بخشی به کالاهای صادراتی از استان تاکید و اضافه کرد: واحدهای تولیدی باید به دنبال افزایش تنوع در کالاهای صادراتی و شناسایی بازارهای هدف باشند و در راستای تسهیل ارائه خدمات به صادرکنندگان باید اقدامات بیشتری صورت پذیرد.

استان سمنان یکهزار و ۸۴۰ پروانه بهره‌برداری واحدهای صنعتی و معدنی دارد . صنعت و معدن ۳۴ درصد از اشتغال و ۲۲ درصد از تولید ناخالص این استان را به خود اختصاص داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها