یک شرکت بازرگانی بدلیل عدم ایفای تعهدات ارزی در اردبیل محکوم شد

اردبیل - ایرنا - مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل از رسیدگی و صدور حکم پرونده عدم ایفای تعهدات ارزی یک شرکت بازرگانی خصوصی به ارزش ۷۳ هزار و ۱۷۰ یورو در این استان خبر داد.

به گزارش ایرنا ، علی رحیمی‌آذر روز یکشنبه‌ در جمع خبرنگاران گفت: این شرکت متخلف که با اخذ ارز به نرخ دولتی تعهداتی مبنی انجام دادن کار مشخص کرده بود، در مهلت قانونی نسبت به رفع تعهد خویش اقدام نکرده و با شکایت بانک تجارت پرونده‌ای در یکی از شعبات اداره کل تعزیرات حکومتی استان تشکیل شد.

وی بدون ذکر نام این شرکت اظهارداشت: پرونده در یکی از شعبات تخصصی اداره کل مورد رسیدگی قرار گرفت و با احضار مدیر این شرکت و احراز تخلف، شرکت‌ متخلف به اعاده عین ارز به بانک به مبلغ ۷۳ هزار و ۱۷۰ یورو و تعلیق کارت بازرگانی به مدت ۶ ماه محکوم شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل بیان‌کرد: تمامی واحدهای تولیدی، خدماتی و توزیعی و اصناف در استان زیرذره‌بین تعزیرات هستند و به صورت مداوم بر نحوه عملکرد آنها نظارت می‌شود.

رحیمی‌آذر پدیده قاچاق و هرگونه فعالیت‌های اقتصادی غیرقانونی را موجب اخلال در نظام اقتصادی کشور دانست و افزود: برخورد با فرصت‌طلبان و سوء‌استفاده‌کنندگان و مفسدان اقتصادی از اولویت‌های دستگاه قضایی است.

وی اظهارداشت: هموطنان می‌توانند گزارش‌های خود در رابطه با احتکار، قاچاق کالا، گرانفروشی و کم‌فروشی و عرضه کالا خارج از شبکه توزیع را از طریق سامانه ارتباطی ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت، ۱۱۰ پلیس و  یا ۱۳۵ سازمان تعزیرات حکومتی اطلاع دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =