اگر مجلس به وظایف خود عمل کند، درصد قابل توجهی از مشکلات حل می‌شود

تهران- ایرنا- نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر مجلس به وظیفه ذاتی خود کند قطعا درصد قابل توجهی از مشکلات حل می‌شود.

به گزارش ایرنا، حبیب‌الله دهمرده در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس خطاب به وزارت امور خارجه اظهار داشت: فرانسه و انگلیس با مردمانشان به روش قرون وسطایی برخورد می‌کنند و امارات نیز در ایجاد رابطه با اسراییل مرتکب خیانت شده است و وزارت خارجه در برابر اینگونه اقدامات منفعل عمل نکند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس شورای اسلامی افزود: مردم از مجلس ولایی انتظار دارند که به مشکلات انباشته شده آنها در ابعاد مختلف رسیدگی کند چرا کشور بسیار گران اداره می‌شود.

دهمرده با اشاره به توزیع نامناسب منابع در کشور تصریح کرد: برخی از مسئولان به جای آنکه مشکلی را حل کنند خود به مشکل تبدیل شده‌اند.

وی خطاب به نمایندگان مجلس گفت: باید بپذیریم که اگر مجلس به وظیفه ذاتی خود کند قطعا درصد قابل توجهی از مشکلات حل می‌شود.

نماینده مردم زابل در مجلس خطاب رییس جمهوری اظهار داشت: نمی‌توان کشور را با یک نسخه اداره کرد به عنوان نمونه در ارتباط با بازگشایی مدارس، عدم فراهم کردن زیرساخت‌ها در ابعاد مختلف، سم مهلکی برای عدالت آموزشی است.

دهمرده با اشاره به گرانی بنزین در کشور، بدون در نظر گرفتن مناطقی که فاقد گاز هستند، تصریح کرد: بهتر نبود در سهمیه و قیمت آنها تجدیدنظر شود. فاصله نقاط برخوردار و محروم هر روز بیشتر می‌شود این چه روش و عدالتی است که در اداره کشور در پیش گرفته شده است.

وی، همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، رتبه‌بندی معلمان، اعمال مدرک مجدد، خریدخدمتی‌ها، نهضتی‌ها، غیرانتفاعی‌ها و تقویت دانشگاه فرهنگیان فنی و پرهیز از عزل و نصب سیاسی، مسائل فرهنگی و پیرشدن جمعیت و خانواده، سبک زندگی و حاشیه‌نشینی مناطق محروم، تبعیض، اشرافی‌گری، توزیع نامناسب منابع را از چالش‌های جدی‌ کشور عنوان کرد.

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر کشور گفت: چرا در زمینه تقسیم استان که یک فرصت و ضرورت به‌شمار می‌رود، این همه تاخیر صورت گرفته است. گذرگاه‌های مرزی سیستان یک فرصت است ولی در اثر سوءمدیریت به تهدید تبدیل شده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خطاب به وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: چرا ساخت راه‌آهن زابل- زاهدان، پروازهای زابل، اکثر بزرگراه‌ها و راه‌ها که از سال ۸۴ آغاز شده چرا باتعطیلی یا کندی مواجه شده است.

دهمرده خطاب به وزیر نیرو،  انتقال آب از دریای عمان، فاضلاب سیستان، جلوگیری از تبخیر و رسوب‌گذاری، لایروبی انهار و رهاسازی آب و اشکال در آب شرب را از مسائل جدی کشور عنوان کرد.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha