"جایزه قلم هگمتانه" با هدف انتخاب کتاب سال فراخوان داد

همدان- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان از انتخاب بهترین کتاب سال خبر داد و گفت: فراخوان نخستین دوره این رویداد با عنوان «جایزه قلم هگمتانه» منتشر شده‌است.

احمد رضا احسانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همه مولفان، مترجمان و ناشران می‌توانند آثار خود را حضوری به دبیرخانه جایزه کتاب سال استان همدان تحویل دهند و یا از طریق پست کتاب‌هایشان را ارسال کنند. 

وی تجلیل و ارج نهادن به خادمان فرهنگ مکتوب استان، فراهم کردن زمینه مناسب برای توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقا سطح کمی و کیفی آثار منتشر شده را از اهداف برگزاری این برنامه برشمرد.

احسانی گفت: تمام آثار چاپ اول که در فاصله زمانی سال های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ منتشر شده باشند قابلیت حضور در این رویداد فرهنگی را دارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان خاطرنشان کرد: بخش ویژه این رویداد مربوط به چهلمین سالگرد دفاع مقدس است و آثار مولفان و پدیدآورندگان غیر بومی فقط با موضوع همدان شناسی قابل پذیرش است. 

احسانی افزود: «جایزه قلم هگمتانه» با مشارکت موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران همزمان با هفته کتاب در آبان ماه برگزار می‌شود. 

به گفته وی علاقه‌مندان تا ۱۵ مهرماه فرصت دارند ۲ نسخه از کتاب چاپ شده خود را به دبیرخانه ارسال کرده و برای تکمیل فرم تقاضا به آدرس https://hamedan.farhang.gov.ir/fa/hegmataneh مراجعه کنند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =