۱۵ هزار فیلتر هوای خودرو از مهاباد صادر شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره صنعت، معدن و تجارت مهاباد گفت: ۱۵ هزار عدد فیلتر هوای انواع خودروهای سبک تولید شده در این شهرستان صادر شده است.

محمد جهین روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد فیلتر تولید شده در این شهرستان همزمان با بازگشایی مرزها و بعد از شیوع ویروس کرونا از گمرک مهاباد به کشور عراق صادر شده است.

وی با بیان اینکه فیلتر هوای خودروهای سبک دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد هستند، ادامه داد: محصول تولید شده با استاندارد لازم و زیر نظر کارشناسان فنی و کنترل کیفی ساخته شده و با نمونه خارجی آن از لحاظ کیفیت برابری می‌کند.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت مهاباد اظهار داشت: هم اکنون یک واحد تولیدی فیلتر هوا با ظرفیت تولید روزانه ۵۰۰ فیلتر فعال است که ۷۵ درصد محصول خود را در سطح استان و منطقه توزیع و مابقی آن را نیز به عراق صاد صادر می‌کند. 

جیهن با بیان اینکه صادرات محصولات تولید شده داخل ارزآوری خوبی را برای کشور به دنبال خواهد داشت، اضافه کرد: وجود اداره گمرک در این شهرستان پتانسیل و قابلیت بسیار خوبی برای تولیدکنندگان این شهرستان به‌وجود آورده است که با توجه به نزدیک بودن به شمال عراق می‌توان از این فرصت به خوبی استفاده کرد.

وی با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری افزود: با توجه به اهمیت این مقوله باید تولید افزایش یابد و در پی آن ارتقای حوزه صادرات که عاملی بسیار اثرگذار است، در دستور کار تولیدکنندگان قرار گیرد.

رهبر انقلاب اسلامی به رسم هر سال در پیام نوروزی خویش به عموم مردم ایران با نامگذاری سال جدید با عنوان «جهش تولید»، مسیر حرکت یک‌ساله‌ کشور را مشخص و خطاب به دست‌اندرکاران تأکید کردند: «جوری عمل کنید که با جهش تولید، تغییری محسوس در زندگی مردم به‌وجود آید».

شهرستان ۲۴۱ هزار نفری مهاباد دارای ۶ هزار و ۸۰۰ واحد صنفی و کارگاهی است.

شهرک صنعتی مهاباد در ۱۸ کیلومتری این شهر در مسیر مهاباد - میاندوآب قرار دارد و دارای ۱۱۵ واحد صنعتی بوده که از این تعداد ۶۰ واحد فعال و نیمه‌فعال است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =