۲۵ هزار پرونده برای تسهیلات کرونایی در لرستان تشکیل شد

بروجرد - ایرنا - معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: ۲۵ هزار پرونده برای تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا در استان تشکیل و ۶۹۶ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

عظیم سالاری روز شنبه در جلسه کار گروه اشتغال شهرستان بروجرد که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد افزود: ۱۴ رسته با ۷۸۰ زیر رسته مشمول دریافت تسهیلاتی مشاغل آسیب دیده از کرونا در لرستان هستند.
وی با اشاره به اینکه بیش از هشت هزار نفر برای گرفتن تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا در بروجرد ثبت نام کرده اند، بیان کرد: ۹۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تاکنون به مشاغل اسیب دیده از کرونا در استان پرداخت شده است و لرستان رتبه پنجم را در کشور دارد.
معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان اضافه کرد: ۱۵ میلیارد و ۷۰۰میلیون تومان تاکنون به مشاغل اسیب دیده از کرونا در شهرستان بروجرد پرداخت شده است و در حال حاضر ۲۱ میلیارد ۲۰۰ میلیون طرح در بانک ها داریم و بیش از ۳۷ میلیارد تومان طرح جدید شناسایی و به بانک ها معرفی خواهند شد.
سالاری ادامه داد: سهم شهرستان بروجرد از تسهیلات مشاغل کرونایی ۵۰ میلیارد تومان است که ۱۰ میلیارد بیشتر هم اختصاص داده شده بانکها تسهیلات کرونابی را در اولویت قرار دهند زیرا بسیاری از کسب و کارها با شیوع کرونا دچار آسیب شدند.
وی اظهار داشت: ۸۳ طرح اشتغال روستایی  با یک هزارو ۸۶۳ مورد اشتغال با ۱۰۳ میلیارد تومان از بانکها در شهرستان بروجرد برگشتی داشته اند که باید برای این موضوع راهکاری منطقی ارائه شود.

وی بیان کرد: در تسهیلات اشتغال روستایی طرح ها شناسایی و در سامانه کارا ثبت نام و بعد از بررسی طرح ها به بانکها اعلام می شود، سهمیه تسهیلات بر اساس نرخ بیکاری شهرستان بروجرد مشخص می شود.

به گفته معاون هماهنگی امور اقتصادی لرستان ۶۰ هزار واحد استان به دلیل شیوع کرونا آسیب دیده و متضرر شده اند که خسارت واحدهای اقتصادی و تولیدی استان بر اثر این ویروس یکهزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =