محکومیت گسترده اهانت به مقدسات باعث تحکیم وحدت مسلمانان می شود

قصرشیرین- ایرنا- امام جمعه اهل سنت سرپل‌ذهاب گفت: محکوم کردن گسترده توهین به مقدسات مسلمانان، باعث تحکیم اتحاد و وحدت هرچه بیشتر مسلمانان جهان می‌شود.

ملارشید ثنایی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با محکوم کردن اقدام راست گرایان افراطی مبنی بر اهانت به قرآن کریم و سوزاندن نسخه ای از آن و همچنین انجام دیگر فعالیت هایی در ارتباط با اسلام ستیزی، افزود: این اقدام وحشیانه و تشویق‌کننده افراطی گری کار حسدورزان و معاندانی است که چشم دیدن موفقیت‌های مسلمانان را ندارند.

وی اظهار داشت: اهانت به پیامبران، قدیسان و افراد مورد احترام ادیان و مذاهب، عملی است که هیچ مکتب و آیینی آن را نمی‌پذیرد و از این رو کسانی که دست به اهانت به پیامبر اسلام‌ (ص) می‌زنند پیرو هیچ دین و مکتبی نیستند و از شیطان پیروی می‌کنند.

امام جمعه اهل سنت سرپل ذهاب گفت: قرآن کریم به معنای کلمه عزیز و شکست‌ناپذیر است و مسلمانان واقعی جهان نیز به طفیلی این معجزه بزرگ و کتاب الهی همواره دارای عزت و آبرو بوده‌اند و هستند.

ثنایی اضافه کرد: این توهین‌های پی ‌درپی به ساحت مقدس قرآن و پیامبر (ص)، دلیلی جز حسدورزی به همین عزت حاصل از پیشرفت و موفقیت‌های روزافزون مسلمانان ندارد.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز با عراق دارد که در این شهرستان پیروان مذاهب مختلف اسلامی شیعه، سنی و اهل حق به طور مسالمت آمیز در کنار یکدیگر زندگی می کنند.