هنرمند ایرانی کرونا را شکست داد

تهران - ایرنا - براساس رای هیات داوران، «علی رادمند»، هنرمند ایرانی به عنوان نفر اول مسابقه بین‌المللی «ما کرونا را شکست می دهیم» انتخاب و معرفی شد.

مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری- در توضیح چگونگی برگزاری این مسابقه بین المللی گفت: کارهای اجرایی مربوط به مسابقه بین المللی کارتون« ما کرونا را شکست می‌دهیم»، چند روز بعد از شیوع کرونا، با همفکری دانشگاه علوم پزشکی شیراز شروع شد که خوشبختانه این اتفاق هنری با مشارکت مسئولان انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس ، مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری ، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد فرهنگی هنری روایت فتح ،شبکه مجازی آی گپ ، بنیاد احسان برکت و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری روبرو شد و موسسه فرهنگی هنری « سپهر سوره هنر» حوزه هنری نیز به عنوان مجری ، کار را شروع کرد .
به گزارش روابط عمومی سپهر سوره هنر، سید مسعود شجاعی طباطبایی - افزود : «بعد از اطلاع رسانی ، با استقبال هنرمندان ۸۸ کشور روبرو شدیم و ۴۲۰۰ اثر دریافت شد که تیم داوری متشکل از ۴ نفر از داوران ایرانی و ۵ نفر از هنرمندان خارجی، بعد ازچند مرحله داوری ۳ نفررا به عنوان نفرات برگزیده انتخاب کردند که جوایز نفرات اول تا سوم ۱۵۰۰ ، ۱۰۰۰ و ۵۰۰ یورو و لوح تقدیر و تندیس است وعلاوه بر این،به ۷ نفر از هنرمندان ایرانی که مشارکت جدی در مسابقه داشتند جایزه نقدی تعلق می گیرد.


 معرفی ۳ برگزیده
بنابراین گزارش، با  آنکه قرار بود مراسم اختتامیه باشکوهی برای تقدیر از برگزیدگان برگزار شود اما به لحاظ شرایط کرونایی چند باربرگزاری اختتامیه به تعویق افتاد تا اینکه سرانجام روز شنبه پانزدهم شهریورماه، در مراسمی در دفتر ریاست حوزه هنری از آقای علی رادمند، برگزیده ایرانی این مسابقه بین المللی،  تقدیر به عمل آمد.
 به گفته «سید مسعود شجاعی طباطبایی» -دبیر این مسابقه بین المللی- ، بعد از انتخاب آثار برگزیده، کتاب نفیس آثار مسابقه در ۳۸۷ صفحه چاپ شده که این کتاب برای فینالیست ها ارسال خواهد شد و pdf آثار با کیفیت قابل چاپ در اختیارسایر شرکت کنندگان هم قرار می گیرد.
به زندگی با کرونا عادت کنیم
در این مراسم آقای محمد مهدی دادمان – رئیس حوزه هنری – نیز با تقدیر از کار بزرگی که در این زمینه صورت گرفته است گفت: هنرمندان باید با زبان هنر به جامعه بیاموزند که به مرور باید به زندگی با این شرایط کرونایی هماهنگ شوند.
وی در ادامه با بیان اینکه می توان از این آثار برای تولید محصولات دیگری هم استفاده کرد گفت: از آنجا که آثار این مسابقه شکل کارتون و فانتزی دارند می توان برای تولید آثارموشن « جان بخشی» هم استفاده خوبی از آنها بشود که در این زمینه مدیرمرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری توضیحات کاملی را ارایه داد و گفت اقدامات اولیه در این زمینه صورت گرفته و با سرعت بیشتری دنبال می شود.


تقدیر از برگزیدگان خارجی
شجاعی طباطبایی در ادامه درباره چگونگی تقدیراز هنرمندان خارجی برگزیده cau Gomez  از برزیل و steff provijin  از بلژیک گفت: امکان دعوت از آنها به دلیل شرایط کرونایی وجود نداشت و به همین دلیل از آنها خواستیم تا پیام های تصویری برای ما ارسال کنند که پیام های آنها به همراه پیام های داوران و برندگان ایرانی به زبان های مختلف ترجمه و زیر نویس شده اند که در فضای مجازی مراسم تقدیر از آنها پخش می شود و جوایز برندگان نیز برایشان ارسال خواهد شد.
وی افزود: آثار این مسابقه بر روی سایت ایران کارتون، بیش از دو میلیون و چهارصد بار بازدید داشته و از ۲۳۰ کشور دنیا از این آثار بازدید کرده اند.
احساس خوب لبخند
هنرمند برگزیده- درباره آثارش و هدفش از طراحی این آثار کرونایی می گوید: در روزهایی که همه چیز از نان شب تا حس و حال خودمان و اطرافیان مان ،متاسفانه یک جورهایی به کرونا گره خورده است ، سعی کردم هم مخاطبین ام را تا جایی که می توانم نسبت به این مساله آگاه نگه دارم و هم باعث بشوم که لبخندی در این دوران عجیب! به لب شان بنشانم و هم نظرات و حس های خودم را منتقل کنم.
علی رادمند افزود : از اینکه در بین این همه شرکت کننده از کشورهای مختلف ، داوران اثر مرا انتخاب کردند برایم بسیار خوشحال کننده و افتخار آفرین است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha