مدیرکل آموزش و پرورش فارس: ما فقط ناظر امور اجرایی سرویس مدارس هستیم

شیراز- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: در سال تحصیلی ۱۳۹۹- ۱۴۰۰ سازمان حمل و نقل شهرداری شیراز مسوول تخصیص سرویس مدارس دانش‌آموزان این شهر است و آموزش و پرورش تنها نقش نظارتی بر امور اجرایی این سرویس‌ها را دارد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبر دریافتی از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، فرهاد اسماعیلی با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش از ۱۲۳هزار دانش‌آموز از خدمات سرویس مدرسه در شهر شیراز بهره‌بردند گفت: برای سال تحصیلی ۱۳۹۹- ۱۴۰۰ طبق مصوبه کارگروه ماده ۱۹ که در راس آن وزیران کشور، آموزش و پرورش و راه و شهرسازی هستند، سازمان حمل و نقل شهرداری شیراز متولی تعیین خودرو، تعیین صلاحیت رانندگان و تعیین مسافت در سرویس مدارس شده است.

 مدیرکل آموزش و پرورش فارس افزود: بر اساس این دستورالعمل، انجمن اولیا و مربیان به نمایندگی از آموزش و پرورش، ناظر بر حسن انجام کار و عملکرد سازمان حمل و نقل شهرداری در زمینه ارائه خدمات مطلوب سرویس به دانش‌آموزان است.

وی با تاکید براینکه امسال مدیران هر مدرسه خود طرف قرارداد با شرکت‌های حمل و نقل برای دریافت خدمات سرویس هستند، گفت: با توجه به تغییراتی که در عقد قراردادها انجام شده، برخلاف سال‌های قبل که وجوه سرویس مدارس در حساب دولتی و جاری یک مدرسه تجمیع می‌شد، در سال تحصیلی جدید وجوه سرویس دانش‌آموزان هر مدرسه به حساب همان مدرسه واریز می‌شود.

 مدیرکل آموزش و پرورش فارس با تقدیر از زحمات سازمان دانش‌آموزی در هدایت سرویس مدارس در چند سال اخیر، در مورد علت جابه جایی این مسئولیت گفت: اجرا، برنامه‌ریزی و ساماندهی سرویس مدارس تابع مصوبات کارگروه ماده ۱۸ و تایید فرماندار شهر شیراز است.  

وی با تاکید بر اینکه در چند سال گذشته و به خصوص در دوسال اخیر وزارت آموزش و پرورش رسما سازمان دانش‌آموزی را ناظر بر اجرای سرویس مدارس کرده بود، گفت: کارگروه ماده ۱۸ و مصوبات آن تعیین کننده وضعیت سرویس مدارس در هرسال تحصیلی است که این کارگروه در جلسات خود برای سال تحصیلی جدید این مسوولیت را برعهده سازمان حمل و نقل شهرداری گذاشته است.

 اسماعیلی افزود: امسال اولیا و دانش‌آموزان برای تعیین سرویس باید به سامانه سپند که زیر نظر شهرداری است مراجعه کنند و تعیین و تامین خودرو برای دانش‌آموزان از طریق این سامانه انجام می‌شود.

 مدیرکل آموزش و پرورش فارس در خصوص امکانات این سامانه گفت: هنوز این سامانه در اختیار آموزش و پرورش قرار نگرفته و در دسترس ما نیست و از همین اگر نقصی هم در سامانه باشد قطعا با تلاش سازمان حمل و نقل شهرداری رفع خواهد شد.

در سال تحصیلی ۹۸- ۹۹  بیش از ۱۲۳ هزار دانش‌آموز با همکاری نزدیک به ۱۰ هزار راننده در قالب ۳۶ هزار و ۸۷۹ سرویس در شیراز جابه جا شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha