رژه هفته دفاع مقدس در کرمانشاه برگزار نمی‌شود

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کرمانشاه اعلام کرد: براساس تصمیم ستاد کل نیروهای مسلح به دلیل جلوگیری از شیوع بیماری کرونا رژه نیروهای مسلح به مناسبت سالگرد دفاع مقدس برگزار نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار ناصر باباخانی روز یکشنبه در نشست هماهنگی برگزاری هفته دفاع مقدس که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: به جای برگزاری رژه امسال از ۱۸ هزار رزمنده دوران دفاع مقدس و خانواده‌های آنان‌ تجلیل خواهد شد.
وی با بیان اینکه این برنامه همزمان با سراسر کشور اجرا می شود، گفت: نشست‌هایی در این زمینه انجام و تصمیمات لازم‌ اتخاذ شده است.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه اعلام کرد: در این ایام ۱۲ هزار و ۷۳۰ نفر از پیشکسوتان در مرکز استان و مابقی در شهرستان ها مورد تجلیل قرار خواهند گرفت‌.
باباخانی افزود: تمام مدیران ادارات در این ایام، تجلیل از پیشکسوتان دوران دفاع مقدس را در دستور کار قرار دهند.
وی با اعلام اینکه نمایشگاه دفاع مقدس امسال با شعار ما قوی هستیم در کرمانشاه برگزار خواهد شد، گفت: با توجه به اینکه زمان نمایشگاه کم است تقاضا داریم که نمایشگاه بین المللی کرمانشاه به صورت رایگان در اختیار نیروهای مسلح قرار بگیرد.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس توضیح داد: در صورتی که وضعیت کرمانشاه در زمینه شیوع بیماری کرونا قرمز باشد این نمایشگاه از طریق صدا و سیما و شبکه های مجازی برای مردم نمایش داده می شود.
تجلیل از خانواده شهدا
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان‌کرمانشاه نیز در این‌ نشست گفت: در ایام‌ دفاع مقدس تجلیل از خانواده شهدا و ایثارگران به صورت ویژه در دستور کار قرار دارد.
حجت الاسلام والمسلمین هادی عسگری افزود: در این ایام فرماندهان نیروهای مسلح و مدیران ادارات در منزل خانواده شهدا و ایثارگران حاضر می شوند و از آنان تجلیل خواهند کرد.
وی با بیان اینکه غبارروبی از مزار شهدا نیز در دستور کار قرار دارد، گفت: بهبود وضعیت مزار شهدا در سراسر استان در ایام هفته دفاع مقدس به صورت ویژه مورد توجه قرار خواهد گرفت.
نباید از مسئله دفاع مقدس غافل شویم
فرمانده قرارگاه منطقه‌ای ارتش در غرب کشور هم در این نشست باتاکید بر این که نباید از مسئله دفاع مقدس غافل شویم گفت: نیروهای مسلح به صورت مداوم موضوع حفظ آثار دفاع مقدس را در دستور کار دارد.
امیر سرتیپ فرهاد آریانفر، دفاع مقدس را گنجینه بزرگی از پایمردی و ایثار عنوان کرد و افزود: تجلیل از فرماندهان دفاع مقدس باید به صورت ویژه در دستور کار قرار گیرد.
برنامه سپاه
معاون هماهنگ کننده سپاه نبی اکرم (ص) کرمانشاه نیز در این نشست به برنامه های این ارگان نظامی برای هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: ستادی برای رصد برنامه های چهلمین سالگرد دفاع مقدس در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تشکیل شده است.
سرهنگ مجتبی بیاتی با بیان اینکه سپاه نبی اکرم کرمانشاه برنامه های گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس را از سوم خرداد ماه امسال آغاز کرده است، افزود: معرفی نقش بانوان در جنگ تحمیلی را در هفته دفاع مقدس امسال دنبال می‌کنیم.
معاون هماهنگ کننده سپاه نبی اکرم کرمانشاه با بیان اینکه ۱۱ ویژه برنامه تلویزیونی با کمک صدا و سیما در هفته دفاع مقدس پخش خواهد شد، گفت: بحث بازسازی عملیات ها در پادگان توحید به دلیل شیوع کرونا لغو شده است و به جای آن نمایش عملیات مرصاد به صورت مجازی پخش خواهد شد.
برنامه‌هایی خاص برای کودکان
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کرمانشاه نیز در این نشست با تاکید بر اینکه باید فرهنگ ایثار و شهادت به خوبی برای کودکان و نوجوانان بازگو شود، گفت: برنامه های ویژه‌ای همچون قصه گویی اجرای نمایش و شعرخوانی را برای هفته دفاع مقدس در نظر گرفته ایم.
مهناز فتاحی تاکید کرد: باید هر آنچه در توان داریم به کار گیریم تا ارزش های دفاع مقدس و رشادت های رزمندگان برای نسل آینده حفظ شود.
جنگ تحمیلی از استان کرمانشاه شروع و در این استان به پایان رسید.
استان کرمانشاه در دوران دفاع مقدس ۹ هزار و ۸۰۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرد.