معاون وزیر کار: توسعه تعاونی‌ها راهگشای مبارزه با تحریم‌ها است

همدان-ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: توسعه تعاونی‌ها راهگشای مبارزه با تحریم‌ها است و باید برای بهره‌برداری از این ظرفیت بیش از پیش تلاش کرد.

غلامرضا پناه روز یکشنبه در آیین بهره برداری از شرکت تعاونی "محافظ‌سازان آرش" در شهرستان رزن استان همدان افزود: تشکیل تعاونی ها اقتصاد کشور را متحول کرده است و باید به شبکه سازی تعاونی ها کمک کنیم تا شرایط برای تثبیت اشتغال ایجاد شود.

وی با بیان اینکه برای آبادانی و ساماندهی وضعیت اقتصادی جامعه، باید توسعه شرکت‌های تعاونی را در اولویت قرار دهیم اظهار داشت: شرکت تعاونی هایی که در استان همدان افتتاح می شود، نمونه فعالیت هایی است که در شرایط سخت تحریم شکل می گیرد. 

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: در این شرکت‌ها، مهندسان و دانش آموختگان دانشگاهی با  افکار، اندیشه ها و تخصص های مختلف کنار هم قرار گرفته اند و سرمایه گذاری بزرگی را به وجود می‌آورند.

وی با بیان اینکه اشتغال و نرخ بیکاری از مشکلاتی است که در کشور با آن مواجه هستیم اظهار داشت: فرهنگ تعاونی را می توان با دانش فنی و کیفیت بالاتر مجموعه ای به سرانجام رساند و چالش های پیش رو را حل کرد.

پناه با اشاره به فعالیت بانک توسعه تعاون و اعطای تسهیلات به تعاونگران اظهار داشت: بانک توسعه تعاون ۷۰ درصد تسهیلات را به تعاونی ها می دهد.

وی با تاکید بر اینکه بر اساس فضا و جغرافیای کسب و کار باید از تعاونی ها حمایت کرد، ادامه داد: در استانها شورای هماهنگی تعاون می تواند نقش تامین سرمایه اجتماعی را ایفا کند تا برنامه های این حوزه به صورت جامع دنبال شود.

شرکت تعاونی "محافظ‌سازان آرش" با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان با اشتغال زایی مستقیم ۵۰ و غیرمستقیم ۱۵۰ نفر در در زمینی به مساحت هفت هزار و ۸۹۰ متر مربع با زیربنای یک هزار و ۵۰۰ متر مربع در حوزه استحصال فلزات غیر آهنی (مس) در شهرک صنعتی رزن فعالیت خود را آغاز کرد.

گفتنی است همزمان با هفته تعاون ۱۴ طرح با ۲۳۵ فرصت شغلی در استان همدان بهره برداری شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =