خطای رییس و معاون بهزیستی شاهین شهر محرز است

اصفهان- ایرنا-  مدیر کل بهزیستی استان اصفهان گفت:  خطای رییس و معاون اداره بهزیستی شاهین شهر در برخورد با کودکان کار در این اداره محرز است و حکم به برکناری آنان داده شد.

به گزارش ایرنا،  انتشار خبری در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر حبس شماری کودک کار جمع آوری شده در زیرزمین اداره بهزیستی شاهین شهر در رسانه‌های داخلی و خارجی بازتاب گسترده‌ای یافت به گونه ای که  مدیرکل بهزیستی استان در واکنش به انتشار این اخبار از حضور تیم بازرسی در شاهین‌شهر خبر داد تا ابعاد موضوع را بررسی کند و در صورت اثبات، براساس قانون به آن رسیدگی شود؛ وی سپس با عذرخواهی از مردم و کودکانی که این اتفاق برای آنها افتاده گفت که این قول را به مردم می‌دهم که با متخلف یا متخلفان به طور جدی برخورد کنیم.

مرضیه فرشاد مدیر کل بهزیستی استان اصفهان روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا  اظهار داشت که  نتایج بررسی های اولیه تیم بازرسی بهزیستی استان در مورد ماجرای بهزیستی شاهین شهر، نشان داد که این اتفاق در یک فرآیند غیرکارشناسی در مجموعه بهزیستی شاهین شهر انجام شده است.

وی با بیان اینکه " خطای رییس و معاون بهزیستی شاهین شهر پس از بازرسی‌ها محرز است" ادامه داد: تصمیمات غیر کارشناسی در بهزیستی شاهین شهر در ساعات پایانی پنجشنبه شب هفته گذشته گرفته شده و همه جوانب کار در آن مورد توجه قرار گرفته نشده است.

مدیر کل بهزیستی استان اصفهان افزود: بررسی دقیق ماجرا و تکمیل اطلاعات توسط تیم بازرسی این اداره کل در حال انجام است و نتایج دقیق این موضوع به زودی اطلاع رسانی خواهد شد و با خاطیان برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

هر چند آمار دقیقی از تعداد کودکان کار در استان اصفهان وجود ندارد اما گفته می شود حدود ۸۰۰ کودک کار در استان وجود دارد.

طبق تعریف کنوانسیون بین المللی حقوق کودک، کودکان کار به کودکان زیر ۱۸ سال اطلاق می‌شود که تحت هر شرایطی از جمله به اجبار، رضایت، توسط خانواده یا مافیا به کار گرفته می‌شوند و به واسطه آن امرارمعاش می‌کنند.

براساس قوانین ایران، کار کردن کودکان زیر ۱۵ سال ممنوع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha