راه‌اندازی سامانه اعطای تسهیلات برای حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی

تهران- ایرنا- معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: سامانه یکپارچه اعطای تسهیلات بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی از محل منابع صندوق توسعه ملی و بانک‌های عامل طرف قرارداد در سامانه بهین‌یاب ایجاد شده است.

به گزارش روز یکشنبه وزارت صنعت،  معدن و تجارت، سعید زرندی اظهار داشت: پس از تدوین دستورالعمل مربوط به ماده 3 بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی، موضوع تسهیلات ریالی و ارزی، در راستای هدایت منابع در جهت تحقق اهداف صادراتی و همچنین تسهیل و تسریع در فرایند پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش به واحدهای تولیدی–صادراتی محصولات اولویت‌دار به کشورهای هدف، سامانه اعطای تسهیلات بسته صادراتی ایجاد شده است.

وی گفت: در تلاشیم همه خدمات وزارت صنعت، معدن و تجارت بطور متمرکز از طریق سامانه بهین‌یاب به متقاضیان ارائه شود و هم اکنون نیز بیشتر مجوزها، ارائه تسهیلات و خدمات از این درگاه ارائه می‌شود.

تمام متقاضیان دریافت تسهیلات صادراتی ضمن مراجعه به سامانه www.behinyab.ir و پس از ثبت درخواست، یکی از بانک‌های پارسیان، توسعه صادرات، کشاورزی، توسعه تعاون، صادرات و بانک مشترک ایران و ونزوئلا، را انتخاب می‌کنند.

اطلاعات ثبت شده به صورت خودکار مورد پردازش قرار گرفته و در صورت تائید توسط سازمان توسعه تجارت ایران به بانک‌های عامل جهت بررسی، تصویب و پرداخت تسهیلات ارسال خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =