انجام مصاحبه پذیرش نودانشجویان دانشگاه فرهنگیان در فضای باز

تهران- ایرنا- رییس دانشگاه فرهنگیان با اعلام اینکه مصاحبه پذیرش دانشجویان تازه ورود حضوری است، گفت: در تلاشیم تا اکثر مراکز دانشگاه‌ها مصاحبه پذیرش دانشجویان تازه وارد را در فضای باز انجام دهند.

حسین خنیفر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا در خصوص نحوه پذیرش و مصاحبه دانشجویان اظهار داشت: به محض اعلام نتایج ما با حفظ تمام پروتکل های بهداشتی سعی می کنیم مصاحبه های حضوری را انجام دهیم.

ابراهیم خدایی رییس سازمان سنجش و آموزش کشور روز ۱۳ شهریور ماه به ایرنا گفت: نتایج اولیه کنکور حتما تا هفته اول مهر ماه اعلام می‌شود و یک سری از رشته‌های این آزمون مثل دانشگاه فرهنگیان نیازمند مصاحبه است و این دانشگاه حدود ۲۰ هزار نفر ظرفیت پذیرش دانشجو دارد و حدودا پذیرفته‌شدگان این دانشگاه ۱۶ روز زمان برای انجام مصاحبه نیاز دارند؛ بنابراین تلاش سازمان سنجش این است که نتایج تمام آزمون‌ها تا اواخر مهر ماه اعلام شود و داوطلبان بتوانند از اوایل آبان‌ ماه ثبت نام خود را برای حضور در کلاس‌های آموزشی دانشگاه‌ها انجام دهند.

وی با اشاره به سیستم جذب دانشگاه فرهنگیان گفت: آزمون توسط سازمان سنجش برگزار و مصاحبه و گزینش توسط آموزش و پرورش انجام می شود و آموزش پذیرفته شدگان در دانشگاه فرهنگیان خواهد بود. دانشگاه نقشی در انجام مصاحبه ندارد اما برای انجام مصاحبه از اساتید این دانشگاه کمک گرفته می شود.

رییس دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه تمام مصاحبه ها به دلیل جلوگیری از شیوع بیماری کرونا با رعایت پروتکل های بهداشتی و طبق دستورات ستاد ملی مقابله با این بیماری انجام می شود، ادامه داد: به دلیل مطلوب بودن هوا برنامه ریزی کرده ایم تا که از فضاهای باز مراکز برای مصاحبه استفاده کنیم که به ایمنی در برابر بیماری کرونا بسیار کمک می کند. همچنین این احتمال وجود دارد که زمان مصاحبه طولانی تر شود.

خنیفر افزود: مصاحبه ها باید تا حد امکان در فضای باز و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی انجام شود و حتی در نظر داریم برای برخی آزمایش ها مانند آزمایش قد و شنوایی، مراکز را بیشتر کنیم تا مصاحبه ها کاملا در فضایی ایمن از بیماری کرونا انجام شود.

وی اظهار داشت: به محض اینکه نتایج کنکور مشخص شد، زمان مصاحبه را اعلام می کنیم و تیم های مصاحبه کننده حاضر می شوند.

رییس دانشگاه فرهنگیان تصریح کرد: اگر کلاس های آموزشی دیرتر آغاز شود، چالش جدی به وجود نخواهد آمد زیرا امکانات آموزش الکترونیک دانشگاه بسیار به روز و پیشرفته است و دانشجویان در زمان مشخص شده فارغ التحصیل می شوند.

خنیفر ادامه داد: پیشنهادی به آموزش و پرورش داده ایم که تیم های مصاحبه کننده را افزایش دهند و دو برابر کنند تا سرعت کار بالا برود و فاصله گذاری اجتماعی نیز رعایت شود.

رییس دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه یک هفته پس از مصاحبه نتایج پذیرش دانشجویان اعلام می شود، اظهار داشت: ۹۸ پردیس دانشگاه برای مصاحبه دانشجویان آماده سازی شده است همچنین می توانیم از ادارات آموزش و پرورش نیز استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: ۲۰ هزار نفر (۱۰ هزار دانشجوی دختر، ۱۰ هزار دانشجوی پسر) از طریق کنکور سراسری جذب می شوند و حتی در برخی مواقع این تعداد ۶۰ درصد (دختر) به ۴۰ درصد (پسر) بوده است. 

آموزش نودانشجویان مجازی است

خنیفر در خصوص سیستم آموزشی دانشجویان نیز اظهار داشت: تمام آموزش ها برای دانشجویان دانشگاه و تازه ورود ها در ترم جدید تحصیلی مجازی است.

رییس دانشگاه فرهنگیان تصریح کرد: سرورهای جدید اینترنتی برای آموزش الکترونیکی خریداری شده است تا بتوانیم در هر ساعت آموزشی، ۲۵ هزار ساعت آموزشی داشته باشیم.

وی اظهار داشت: مراکز استانی دانشگاه از ظرفیت صدا و سیما و آموزش های الکترونیکی برای آموزش استفاده می کنند.

رییس دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه امسال حدود ۷۷ هزار نفر را در آموزش و پرورش جذب می کنیم که شاغل می شوند و نیروی رسمی دولت هستند، تصریح کرد: ۲۰ هزار نفر از کنکور، حدود ۲۷ هزار نفر از ماده ۲۸ (دانشجویان فوق لیسانس و دکتری)، بیش از ۲۵ هزار نفر نیز از نهضت که مجلس تصویب کرده است و ۵ هزار نفر نیز قبول شده سال قبل هستند، جذب دانشگاه فرهنگیان می شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha