احداث خط ۱۰ مترو تهران به زودی آغاز می‌شود

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه از آغاز عملیات اجرایی خط ۱۰ مترو طی هفته جاری خبر داد و اعلام کرد: طبق برنامه‌ریزی، تکمیل فاز نخست این خط به طول ۶ کیلومتر حدود پنج سال زمان می‌برد.

«علی امام» روز یکشنبه در این باره به خبرنگاران گفت: عملیات کلنگ زنی و آغاز ساخت خط ۱۰ در فاز نخست این خط شامل ۱۲ کیلومتر از نمایشگاه بین المللی تهران آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه خط ۱۰ در مجموع ۴۳ کیلومتر است که در قالب ۵ فاز اجرایی و عملیات خواهد شد افزود: فاز نخست خط ۱۰ به دو بخش ۶ کیلومتری تقسیم شده است.

مدیرعامل مترو تهران با اشاره به آغاز عملیات اجرایی تونل ارتباطی و ایستگاه تبادلی خط ۱۰ به خط ۷ خاطرنشان کرد: در حال حاضر بهترین خطی که می‌تواند به خط ۱۰ متصل شود، خط ۷ است.

وی با بیان اینکه تمام زمین‌های مربوط به فازهای اول و دوم پروژه احداث خط ۱۰ مترو از طریق شهرداری مناطق در حال انجام مرحله واگذاری است، تاکید کرد: در حال رایزنی با شهرداران مناطق ۲ و ۳ برای پیگیری مقدمات آغاز عملیات اجرایی فازهای بعدی هستیم.

امام در ادامه از آغاز پروژه توسعه شمالی خط ۷ مترو تهران از میدان کتاب به سمت جنت‌آباد نیز خبر داد و گفت: این مسیر شامل ۵ کیلومتر و ۳ ایستگاه با نام‌های اشرفی اصفهانی، دانشگاه آزاد و جنت‌آباد شمالی است و در انتهای آن نیز پارکینگ شمالی خط ۷ قرار گرفته است.

به گفته وی، از سال گذشته مطالعات این بخش از خط ۷ پایان رسیده و طراحی‌های فاز یک آن نیز انجام شده است.

مدیرعامل قطاری شهری تهران و حومه یادآور شد: به زودی ساخت تونل این ۳ ایستگاه آغاز می‌شود و همچنین برنامه ساخت ایستگاه‌ها نیز از مهر ماه خواهد بود.

به گزارش ایرنا، روز سه شنبه مراسم کلنگ زنی آغاز ساخت خط ۱۰ و همچنین توسعه شمالی خط ۷ مترو تهران با حضور مدیران شهری برگزار خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha