حضور قایقرانان زنجان در اردوی تیم ملی در هاله ابهام قرار دارد

زنجان - ایرنا - رییس هیات قایقرانی استان زنجان گفت: هیات قایقرانی این استان باتوجه به شیوع ویروس کرونا، هنوز هیچ تصمیمی مبنی بر حضور قایقرانان زنجان در اردوی تیم ملی رویینگ نگرفته است.

غفور حمیدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: در حال حاضر با وجود ویروس کرونا و نگرانی از احتمال ابتلاء ورزشکاران به این بیماری منحوس و به منظور حفظ سلامت قایقرانان این استان، شرایط برای شرکت در این اردو مناسب نبوده و به صلاح نیست. 

وی با بیان اینکه هیات قایقرانی در صورت تصمیم به شرکت قایقرانان این استان در اردوی تیم ملی، نسبت به اطلاع رسانی اقدام خواهد کرد، اظهار داشت: هرچند به‌طور قطع و یقین اردوی تیم ملی قایقرانی رویینگ با رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد اما با این حال هیات قایقرانی زنجان، خانواده‌ها و حتی قایقرانان نیز از بابت این بیماری، نگران هستند.

رییس هیات قایقرانی استان زنجان گفت: این هیات حضور قایقرانان زنجانی در اردوی تیم ملی را به دقت بررسی می‌کند چراکه هیات در صورت اعزام قایقرانان زنجانی به این اردو و ابتلاء یکی از آنان به این بیماری، نمی‌تواند پاسخگو باشد.  

به گزارش ایرنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، پس از درخواست این فدراسیون و اخذ مجوز فدراسیون پزشکی ورزشی به استناد نامه وزارت بهداشت، رییس فدراسیون قایقرانی از برپایی اردوهای رشته‌های المپیکی قایقرانی از اواخر شهریورماه خبر داده و فدراسیون پزشکی ورزشی با ارسال نامه‌ای به فدراسیون قایقرانی، مجوز برپایی اردوهای ملی را صادر کرده است.

رییس فدراسیون قایقرانی نیز گفته است: با توجه به اینکه فاصله چندانی تا مسابقات انتخابی المپیک باقی نمانده و برخی قایقرانان نیز شرایط تمرین دور از اردو را نداشتند،  نامه‌ای به سرپست فدراسیون پزشکی ورزشی به عنوان رئیس ستاد مبارزه با کرونا در ورزش ارسال و درخواست کردیم اردوها را آغاز کنیم و قرار شد با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تمرینات ورزشکاران شروع شود.

علیرضا سهرابیان در خصوص برپایی اردوهای تیم ملی قایقرانی اظهار داشته است: با اعلام فدراسیون پزشکی ورزشی اردوها و مسابقات با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله قرنطینه، انجام آزمایشات پی سی آر و با حداقل نفرات قابل اجرا است و فدراسیون نیز طبق همین بخشنامه عمل خواهد کرد.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها