۲ نظامی عراقی در حمله خمپاره‌ای داعش کشته شدند

بغداد- ایرنا- یک منبع امنیتی عراق شامگاه شنبه گفت که ۲ نیروی امنیتی در حمله عناصر داعش با گلوله خمپاره و سلاح به یک پاسگاه نظامی در شهرستان «جلولا» استان دیاله کشته و سه تن زخمی شدند.

به گزارش ایرنا، این منبع عراقی به «شفق نیوز» اظهار کرد که داعش با خمپاره و انواع سلاح روستای «القلعه» در منطقه «شیخ بابا» واقع در شمال جلولا را مورد حمله قرار داد و پس از آن یک پاسگاه نظامی را در حومه روستا هدف گرفت.
این منبع که به نام وی اشاره نشده است، افزود که در این حمله ۲ سرباز جان خود را از دست دادند و یک نگهبان شب نیز زخمی شد.
به گفته وی، عناصر تروریستی داعش پس از انجام این حمله و در پی ورود یک نیروی کمکی نظامی به سمت باغ ها و رودخانه های اطراف فرار کردند.
این حمله در حالی انجام شد که هواپیماهای ارتش عراق دیروز جمعه مخفیگاه‌های گروه تروریستی داعش را در شمال شرق  استان دیاله بمباران کردند.
به گفته مقام های نظامی عراق، هواپیماهای ارتش در این عملیات ۶ هدف داعش را در منطقه «شیخ بابا» در شمال شرق دیاله بمباران کردند که در اثر این حملات تروریست ها متحمل تلفات سنگین شدند.
شیخ بابا به عنوان یکی از مناطق ناامن دیاله، نقطه پیوند و ارتباط هسته های پراکنده داعش به ویژه در عملیات تروریستی ماه های اخیر روستاهای «الاصلاح»، «ام الحنطه» و «القلعه» است.
در حملات اخیر داعش به روستاهای این منطقه شماری از مردم و نظامیان عراقی کشته شدند.
عراق در پی سه سال جنگ خونین، در پایان سال ۲۰۱۷ پیروزی بر گروه تروریستی داعش را اعلام کرد.
با این حال بقایای داعش همچنان قادر به حمله به نیروهای امنیتی و شهروندان غیرنظامی در مناطق دور افتاده شمال، شرق و غرب این کشور هستند.
استان های دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح الدین و الانبار از کانون‌های فعالیت و تحرک گروه تروریستی داعش در عراق به شمار می‌رود.
بر اساس گزارش نهاد تحقیق و تحلیل تروریسم (TRAC) که روز گذشته (جمعه) منتشر شد، بازماندگان گروه تروریستی داعش تنها در ماه آگوست (مرداد) ۱۰۰ حمله در عراق انجام دادند.
به گفته این نهاد، شمار عملیات منتسب به سازمان تروریستی داعش در مقایسه با ژوئیه (تیر) ۲۵ درصد افزایش یافته است.
نیروهای «الحشد الشعبی» و ارتش عراق در چهار ماه گذشته که بی‌سابقه‌ترین حملات داعش پس از سال ۲۰۱۷ توصیف شده ده ها عملیات نظامی علیه تروریست‌ها انجام داده‌اند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha