بیش از ۶ هزار دانش‌آموز محروم خراسان شمالی نیازمند تبلت هستند

بجنورد- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم بهره‌گیری دانشجویان و دانش‌آموزان محروم زیر حمایت این نهاد از آموزش‌های مجازی، نیازمند ۶ هزار و ۸۰۰ دستگاه تبلت هستیم.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، مجید الهی راد روز شنبه با اشاره به برنامه ریزی ها برای تامین ملزومات آموزش غیرحضوری ۶ هزار دانش آموز نیازمند در استان افزود: به دنبال شیوع کرونا و اتخاذ سیاست آموزش مجازی تامین تبلت برای دانش‌آموزان زیر پوشش این نهاد در اولویت اقدامات کمیته امداد است.
وی خاطر نشان کرد: فرزندان جامعه هدف کمیته امداد استعداد فوق‌العاده و امکانات ضعیفی دارند،  ما در تلاش هستیم با کمک نیکوکاران اجازه ندهیم دانش‌آموزی به دلیل نداشتن ابزار آموزش مجازی از تحصیل بازبماند.
وی با ابراز امیدواری از اجرای مرحله دوم رزمایش ایران همدل، همزمان با برگزاری جشن عاطفه‌ها تصریح کرد: به کمک نیکوکاران تبلت و سایر ابزار آموزش مجازی مورد نیاز دانش‌آموزان و دانشجویان نیازمند شناسایی شده را فراهم خواهیم کرد.
الهی راد با اشاره به اینکه تا پایان مهرماه این تبلت‌ها تهیه و میان دانش‌آموزان و دانشجویان شناسایی شده توزیع می‌شود، افزود: روی این تبلت‌ها، بسته‌های فرهنگی خانواده‌ها، نرم افزارهای داخلی و شبکه شاد نصب می شود و علاوه بر این برای این تبلت‌ها سیمکارت رایگان در نظر گرفته شده است.

بیش از ۶۰ هزار و ۲۵۵ خانوار با جمعیتی در حدود ۱۱۲ هزار نفر در خراسان شمالی زیر پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

این استان ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آنان در روستاها سکونت دارند.

خراسان شمالی از نظر سرانه درآمد خانوار، در رده آخرین استانهای کشور قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =