تجلیل از پایگاه‌های برتر و اجرای طرح بسیج همگام با کشاورز در آستارا

آستارا - ایرنا - فرماندهان ۱۰ پایگاه‌ و حوزه‌ مقاومت بسیج آستارا به دلیل درخشش در جشنواره مالک اشتر تجلیل شدند و طرح بسیج همگام با کشاورز نیز با هدف کمک به کشاورزان و بهره‌برداران، در این شهرستان اجرا شد.

فرمانده سپاه ناحیه آستارا روز شنبه در آئین تجلیل از فرماندهان بسیج در سالن ولایت سپاه این شهرستان گفت: از ۷۱ پایگاه و حوزه مقاومت بسیج آستارا، ۱۰ پایگاه و حوزه به دلیل ارائه برنامه های ارزشمند فرهنگی، دینی و اقتصادی در سال جاری در مرحله شهرستانی جشنواره مالک اشتر تجلیل شدند.

سرهنگ بهزاد قنبری افزود: در جشنواره مالک اشتر قابلیت های بسیج معرفی می شود و پایگاه ها و حوزه های بسیج آستارا با اقدامات جهادی در زمینه های سازندگی، ترویج سبک زندگی اسلامی و برنامه های اردویی، ورزشی، تربیتی، محرومیت زدایی، درمانی و کمک به مردم و محرومین پیشگام هستند.

وی بیان کرد: سپاه و بسیج در دفاع مقدس در تامین امنیت کشور در مقابل نیروهای متجاوز بعثی، به طور علنی حضور فعال داشت و مبنای فعالیت آن، حفظ آرمان های رفیع انقلاب اسلامی است.

فرمانده سپاه آستارا اظهار کرد: سپاه پاسداران در این شهرستان علاوه بر صیانت از ارزش ‌های انقلاب اسلامی، در مسیر سازندگی و رفع محرومیت گام بر می‌دارد و با برنامه‌های دولت همراه است.

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید مورخی آستارا هم گفت: در اجرای ۱۰ روز طرح بسیج همگام با کشاورز در این شهرستان، محصول برنج ۹ هکتار از شالیزارها توسط گروه های جهادی این پایگاه برداشت شد.

سالار هرمزپور افزود: ۵۳ نفر از بسیجیان در این طرح مشارکت کردند و تقویت روحیه ایثار و خدمتگزاری به محرومان جامعه و احیای ارزش‌های دینی و انقلابی در سایه جهاد سازندگی تحقق می ‌یابد.

از هفت هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی کشاورزی آستارا، سه هزار و ۲۰۰ هکتار به کشت انواع برنج محلی و پر محصول اختصاص دارد و سالانه بیش از ۱۵ هزار تن شلتوک و ۱۰ هزار تن برنج برداشت می شود. 

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =