قاضی فدرال کالیفرنیا : دولت ترامپ باید بازداشت کودکان مهاجر را متوقف کند 

تهران- ایرنا- قاضی فدرال کالیفرنیا روز شنبه طی حکمی دستور داد که دولت ترامپ باید بازداشت کودکان مهاجر در هتل‌ها را قبل از اخراج آنان متوقف کند. 

به گزارش ایرنا از نشریه هیل، دالی گی قاضی فدرال کالیفرنیا اعلام کرد که این عمل (بازداشت کودکان مهاجر) "حمایت‌های بنیادی بشردوستانه" را نقض می‌کند. 

قاضی فدرال همچنین طی حکمی به آژانس‌های مرزی دستور داد تا مستقر کردن کودکان (مهاجر) در هتل‌ها را تا  ۱۵ سپتامبر (۲۵ شهریور) متوقف کنند و کودکانی را که در هتل‌ها نیز مستقر هستند،خارج کنند. 

قاضی ادعای دولت ترامپ را در مورد آن‌که هتل‌ها محل امنی برای نگهداری کودکان در برابر شیوع ویروس کرونا است، رد کرد. 

طبق حکم قاضی فدرال کالیفرنیا، دولت باید اعزام کودکان مهاجر به پناهگاه‌های دارای مجوز وزارت بهداشت را که دارای خدمات قانونی و آموزش است ، از سر بگیرد. 

همچنین بعد از حکم قاضی کالیفرنیا، وکلای مهاجران می‌توانند قبل از اخراج به کودکان دسترسی داشته باشند. 

دولت ترامپ از ماه مارس (خرداد) تا کنون حدود ۵۷۷ کودک مهاجر را قبل از اخراج از کشور در هتل‌های تگزاس و آریزونا مستقر کرده است. 

رئیس جمهوری آمریکا از زمان کارزار انتخاباتی سال ۲۰۱۶ و پس از راهیابی به کاخ سفید، رویکردی خصمانه در قبال مهاجران اتخاذ و کودکان مهاجران را به بدترین شکل از والدینشان جدا کرد. 

با اینکه دادگاه فدرال در سال گذشته دستور داده بود که دولت ترامپ روند جداسازی کودکان مهاجران از والدینشان را متوقف کند، هنوز کودکان بسیاری وجود دارند که در شرایط نامناسب و به دور از خانواده‌های خود نگه داشته می‌شوند. 

نامناسب بودن محل اسقرار کودکان و محروم نگه‌داشته شدن آن‌ها از مراقبت‌های والدینشان در شرایط همه‌گیری ویروس کرونا، جان صدها کودک مهاجر را تهدید می‌کند. 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =