توطئه‌های خطرناکی پشت پرده رفتارهای نژاد پرستانه غرب نهفته است

تهران - ایرنا - رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) معتقد است: پشت پرده رفتارها ی اخیر نژاد پرستانه غرب، توطئه های خطرناک نهفته است و حکایت از یک نوع جنگ روانی آمریکا و غرب علیه مسلمانان، جوامع اروپایی و مهاجرین دارد.

به گزارش بنیاد بین المللی عاشورا آیت الله محمدحسن اختری روز شنبه با صدور پیامی در واکنش به تهیه و انتشار مجدد کاریکاتور موهن پیامبر اکرم(ص) در برخی از کشورهای اروپایی نوشت: چنین اقدامات اسلام ستیزانه و موهن، جهان اسلام را به این برداشت مهم راهنمایی می‌سازد که در پشت پرده این رفتارهای نژاد پرستانه، توطئه های خطرناک نهفته است و حکایت از یک نوع جنگ روانی آمریکا وغرب جنایتکار علیه مسلمانان، جوامع اروپایی و مهاجرین می باشد.

وی افزود: متاسفانه سیاستمداران اروپا و غرب به نام آزادی یا مهرتایید زدند و یا از کنار آن بدون محکومیت و اقدام پیشگیرانه گذشتند، درحالی که انکار هولوکاست در این کشورهای مدعی آزادی بیان حتی در لفظ توسط هر شخصی که باشد، چند سال محکومیت زندان و محرومیت از برخی خدمات اجتماعی را بدنبال دارد.

اختری ادامه داد: هنوز جهان اسلام محکومیت پروفسور روژه گارودی اندیشمند بزرگ فرانسوی را به دلیل افسانه خواندن هولوکاست فراموش نکرده در حالی که رئیس جمهور فعلی این کشور در پاسخ به یک خبرنگار در لبنان که سوال کرده بود چرا اهانت (شارلی ابدو) در تهیه و انتشار کاریکاتور موهن پیامبر را محکوم نکرده اید؟ پاسخ داد فرانسه یک کشور آزاد است و این کار شارلی ابدو در چارچوب آزادی بیان صورت گرفته است!

مدیرعامل بنیاد بین المللی عاشورا افزود: آن چه که تاسف و تاثرشدید جوامع انسانی و اسلامی را برمی انگیزاند اقدام غیرحقوقی و غیر اصولی مقامات سیاسی و پلیس کشورهای اروپایی مدعی حقوق بشر و آزادی است که مجوز صدور تجمع برای نژادپرستان اسلام ستیز را صادر و از افراطیون حمایت و پشتیبانی می کنند.

اختری افزود: متاسفانه این نخستین بار نیست که در اروپا نسبت به مقدسات اسلام و مسلمانان اهانت صورت می پذیرد، این اقدامات توهین آمیز و شنیع و ضد انسانی که برخلاف کنوانسیون ها و قوانین بین المللی و اصل احترام به ادیان و همزیستی مسالمت آمیز میان پیروان ادیان آسمانی صورت می گیرد، خود توهین به همه پیامبران الهی و انسانیت و ارزش های اجتماعی است و رخداد تکرار این اهانت ها و اقدامات نژاد پرستانه و اسلام ستیزانه در برخی کشورهای اروپایی که طبعا باعث جریحه دار شدن احساسات مسلمانان می شود، هیچگاه نمی تواند صرفا با استناد به اصل آزادی بیان صورت گرفته باشد.

وی ادامه داد: مجمع جهانی اهل بیت (ع) و بنیاد بین المللی عاشورا به عنوان دو نهاد بین المللی غیر دولتی که رسالت دفاع از اسلام این آیین آسمانی و مکتب اهل بیت و تحکیم مبانی دوستی و همزیستی مسالمت آمیز و احترام به فرهنگ ها، آداب ورسوم و باورهای دینی به مقدسات پیروان ادیان مختلف را برعهده دارد چنیین اقدامات تفرقه افکنانه و نفرت برانگیز را شدیدا محکوم می نماید و از دولت و نهادهای امنیتی وانتظامی این کشورها می خواهد تا هرچه سریعتر با لغو مجوز این گونه فعالیت های غیرانسانی و غیرحقوقی از تشدید وخامت و جریحه دار شدن احساسات مسلمانان در سراسر جهان جلوگیری نمایند.

اختری افزود: همچنین مجمع جهانی اهل بیت و بنیاد بین المللی عاشوراء ضمن محکوم کردن مجدد این رویدادهای تلخ و اسف بار موارد ذیل را مورد تاکید جدی قرار می دهد:

۱- از مقامات کشورهای اسلامی درخواست می شود با توجه به حجم این توطئه ننگین و زیانبار به محکوم کردن لفظی بسننده نکنند و تدبیر دقیق و موضعگیری اصولی در قبال اروپا اتخاذ نموده و اقدامات بازدارنده سیاسی و حقوقی را اعمال کنند تا از تکرار این اقدامات ضد دینی علیه ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) و قرآن مجید جلوگیری کنند.

۲- از سازمان همکاری کشورهای اسلامی و اتحادیه بین المجالس اسلامی سریعا  درخواست می شود  با برگزاری نشست فوق العاده و اضطراری در برابر این اهانت های آشکار و خلاف قانون، با صدور بیانیه و مصوبات حقوقی اقدامات پیشگیرانه و ترتیبات حقوقی لازم را برای طرح شکایت علیه جسارت کنندگان صادر و دولتمردان کشورهای اروپایی را به اجرای آن ملزم سازند.

۳- از علمای اعلام و مراجع عظام، مفتی ها وروسای شوراهای فتوایی، سازمانها و مجامع حقوقی بین المللی و تمامی فرهیختگان، اندیشمندان، رهبران دینی و سیاسی استدعاء دارد تا از جایگاه والای علمی و اجتماعی و امکانات و توانایی خود برای محکومیت این اقدامات خود سرانه و اسلام ستیزانه اقدامات پیشگیرانه گوناگون نظیر روشنگری افکار عمومی، اعتراض به هرگونه اقدام اهانت آمیز به مقدسات دینی ادیان آسمانی دیگر مردم جهان و نیز دعوت از مردم ومسئولین دولتی، فرهنگی و دینی در اروپا جهت جلوگیری از این فجایع را بنمایند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =