گیلان رتبه  برتر در تشکیل تعاونی های توسعه و عمران را دارد

رشت - ایرنا- مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گیلان با بیان اینکه تشکیل شرکت های تعاونی توسعه و عمران جزو برنامه های جدی این اداره کل بوده است ، گفت: این استان با ثبت هشت شرکت توسعه و عمران رتبه برتر را در کشور از این حیث دارد.

عباس علیزاده غروب شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : ۲ شرکت تعاون توسعه و عمران نیز در گیلان آماده ثبت داریم، ضمن آنکه تا پایان دولت دوازدهم  تشکیل یک تعاونی توسعه و عمران در هر شهرستانی پیگیری می شود.

وی با اشاره به وجود  ۲ هزار و ۳۶۰ واحد تعاونی فعال در گیلان افزود: این تعاونی ها حدود ۱۹۷ هزار عضو دارد که با احتساب تعاونی های سهام عدالت به بیش از دو میلیون عضو می رسد.

علیزاده تصریح کرد: با فعالیت این تعاونی برای ۳۸ هزار و ۹۰۰ نفر به طور مستقیم اشتغالزایی شده است.
وی همچنین با اشاره به فراز و فرودهای اقتصادی کشور طی سال های اخیر که استان نیز متاثر از آن بود ؛  از تشکیل  ۱۱۲ تعاونی جدید با  چهار هزار و ۲۷۰ نفر عضو  در استان طی سال گذشته خبر داد و اظهار داشت: با تشکیل این شرکت های تعاونی برای پنج هزار و ۹۱۲ نفر فرصت شغلی جدید ایجاد شده است.

علیزاده همچنین به پیگیری طرح روستا تعاون با همکاری استانداری گیلان و سازمان برنامه و بودجه اشاره و افزود: تا کنون ۳۷ شرکت تعاونی جدید و ۶۹ شرکت تعاونی با ماهیت روستا تعاون در روستاهای استان گیلان به ‌روزرسانی شد که تعداد فرصت های شغلی جدید در این تعاونی ها در مجموع یک هزار و ۵۶۲  نفر است.

 مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گیلان  با اشاره به اهمیت آموزش و ارتقای دانش مدیران و اعضای شرکت های تعاونی از برگزاری ۵۲ هزار نفر ساعت دوره آموزشی در سال ۹۸ به صورت حضوری و  مجازی در استان گیلان خبر داد.

گیلان با دو و نیم میلیون نفر جمعیت از کانون های مهم کشاورزی و گردشگری کشور است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =