کیوسکداران توزیع کننده مطبوعات در قزوین از تخفیف اجاره بها بهره‌مند می‌شوند

قزوین- ایرنا- معاون خدمات شهری و رییس سازمان ساماندهی مشاغل و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری قزوین گفت: کیوسکداران توزیع کننده مطبوعات در شهر قزوین از تخفیف ۲۰ درصدی در پرداخت اجاره بها بهره مند می‌شوند.

به گزارش ایرنا، وحید مقدم سلیمی روز شنبه با بیان اینکه از سال ۸۸ امور این کیوسک‌ها بر عهده این سازمان قرار گرفته است، افزود: قرارداد مبالغ اجاره‌بهای کیوسک‌ها هر سه سال تعیین ‌شده بود تا اینکه با پایان آخرین قرارداد سه‌ ساله در شهریورماه سال گذشته، لایحه پیشنهادی افزایش اجاره ‌بها به شورا ارسال‌ شد.
وی اظهار داشت: لایحه افزایش اجاره‌ بهای کیوسک‌های مطبوعاتی از سوی این سازمان ارائه شد که طی آن افزایش ۲۰۰ درصدی اجاره‌بهای کیوسک‌های سطح شهر درخواست گردید.
مقدم سلیمی اضافه کرد: اجاره‌بهای واقعی این کیوسک‌ها خیلی بالاتر از مبلغ تعیین‌ شده از سوی کارشناسان رسمی دادگستری است اما شهرداری نرخ حداقلی را در این خصوص تعیین کرده است و در حال حاضر سالانه ۳۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان بابت اجاره‌بها دریافت می‌شود.
رییس سازمان ساماندهی مشاغل شهرداری قزوین با بیان اینکه این کیوسک‌ها حق کسب دارند و بیش از ۲۰ سال است که مشغول به فعالیت هستند، اظهار داشت: در حال حاضر ۱۵ کیوسک سطح شهر قزوین روزنامه می‌فروشند و با طرحی که ارایه داده ایم اجاره‌بهای این کیوسک‌ها که مطبوعات را نیز در کنار سایر اجناس می‌فروشند با ۲۰ درصد تخفیف دریافت خواهد شد.
وی افزود: از سال ۸۷ نیز ۱۵ کیوسک موجود در شهر قزوین در قالب مزایده و تعدادی از آنها نیز به خانواده شهدا، معلولان و مددجویان کمیته امداد واگذار شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =