تداوم جنگ با رسانه ها، ترامپ خواستار اخراج خبرنگار فاکس نیوز شد

تهران-ایرنا- دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به دنبال رسوایی ناشی از توهین به  سربازان کشته شده در جنگ، خواستار اخراج روزنامه نگار فاکس نیوز به دلیل انتشار گزارشی در تایید این اظهارات شد.

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه گاردین، جنجال بر سر اظهارات ترامپ درباره سربازان کشته شده آمریکایی باعث شده که رئیس جمهوری آمریکا یکی از حوزه های کلیدی حمایتی اش را هدف قرار دهد و اخراج روزنامه نگار فاکس نیوز را که جزییاتی از این رسوایی را منتشر کرده بود، خواستار شود.

نخست مجله آتلانتیک گزارشی را منتشر و در آن تشریح کرد که ترامپ گفته است دیدار برای ادای احترام به یک قبرستان نظامیان آمریکایی در پاریس را در سال ۲۰۱۸ لغو کرده است زیرا او فکر می کند این سربازان «بازنده» و «احمق» بوده اند.

برخی دیگر از رسانه های آمریکایی نیز این خبر را تایید کردند و جزییات بیشتری را درباره رویکرد توهین آمیز ترامپ به سربازان آمریکایی منتشر کردند.

جنیفر گرافین خبرنگار حوزه امنیت ملی فاکس نیوز نیز در توئیتی تایید کرد که ترامپ سربازان آمریکایی را «احمق» توصیف کرده و این موضوع را زیر سوال برد که چرا با این حساب کسی باید بخواهد که سرباز شود. وی عنوان کرد که ترامپ نمی خواست به کشته شدگانی که در این قبرستان دفن بوده اند، ادای احترام کند.

در بحبوحه تکذیبه های کاخ سفید و متحدان ترامپ به نظر می رسد انتشار این گزارش از سوی فاکس نیوز به عنوان شبکه محبوب ترامپ، او را بیشتر عصبانی کرده است.

فاکس نیوز به سمت محافظه کاران گرایش دارد و اغلب دیدگاه هایش در حمایت از ترامپ است و کسانی را به عنوان مهمان به برنامه هایش دعوت می کند که به طور معمول مشوق رئیس جمهوری آمریکا است.

ترامپ در توئیتی نوشت: جنیفر گرافین باید به خاطر انتشار چنین گزارش هایی اخراج شود. او هرگز حتی برای اظهارنظر (درباره این موضوع) تماسی با ما نگرفت. فاکس، نیز از دست رفته است.

کاخ سفید این گزارش را تکذیب کرده زیرا بیم آن را دارد که تاثیر این رسوایی جایگاه حمایتی محافظه کاران نزد ارتش آمریکا را تضعیف کند. ترامپ آنچه که به نقل از وی گفته شده را «فریبی» تحت انگیزه های سیاسی توصیف کرده است.

ملانیا ترامپ بانوی اول آمریکا در یک مداخله سیاسی که به ندرت رخ می دهد در توئیتی نوشت گزارش مجله آتلانیک درست نیست.

جو بایدن نامزد رقیب ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ اظهارات ترامپ را «مشمئزکننده» توصیف کرده و گفته ترامپ لیاقت فرماندهی کل قوا را ندارد.

بایدن در اظهارات احساسی در ایالات دلاوِر آمریکا گفت: وقتی پسر من داوطلبانه به ارتش آمریکا ملحق شد و برای یک سال به عراق رفت، ستاره برنز و دیگر تقدیرنامه ها را دریافت کرد، او احمق نبود.

ترامپ از زمان ورود به کاخ سفید به جنگ رسانه ها رفته و بارها آنها را به انتشار اخبار جعلی متهم کرده است. وی در روزهای نخست ریاست جمهوری اش با این ادعا که رسانه ها حقایق را منتشر نمی کنند شبکه اجتماعی توئیتر را به عنوان ابزار اطلاع رسانه درباره مواضع و اظهاراتش انتخاب کرد رویه ای که تا همین امروز نیز همچنان ادامه دارد و توئیتر به تریبون رئیس جمهوری آمریکا در بیان مواضع رسمی اش تبدیل شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =