ستاری: فروش محصولات دانش‌بنیان سال گذشته به ۱۲۰ هزار میلیارد تومان رسید

ارومیه- ایرنا- معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و رییس بنیاد ملی نخبگان گفت: پنج هزار و ٣٠٠ شرکت فناور در بخش‌های مختلف در کشور فعالیت دارند که طی یک‌سال گذشته ١٢٠ هزار میلیارد تومان انواع محصولات تولیدی خود را به فروش رساندند.

سورنا ستاری روز شنبه جلسه اقتصاد دانش‌بنیان و جهش تولید با اشاره به ارزش شرکت‌های دانش بنیان حاضر در بورس نیز اظهار داشت: ۴۱ شرکت‌ دانش بنیان وارد سازمان بورس شده‌اند و ارزش این شرکت‌ها بیش از ۲۸۰ هزار میلیارد تومان است.

وی ادامه داد: باید به این امر توجه شود که اقتصاد دانش‌بنیان زمانی محقق می‌شود که همگی خواستار این بخش باشند و باید توجه شود که با زور پول توسعه دانش‌بنیان جلو نمی‌رود. 

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و رییس بنیاد ملی نخبگان گفت: توسعه امری درون‌زا بوده و بر اساس مزیت داخلی و نیروی انسانی فعال صورت می‌گیرد. 

ستاری با اشاره به اینکه در اقتصاد نفتی با پول می‌شود همه چیز را خرید، تاکید کرد: در بخش اقتصاد دانش‌بنیان این امر با مسائل عقل و دانش صورت می‌گیرد. 

وی بیان کرد: اقتصاد دانش‌بنیان، اقتصاد جوانانی است که سرمایه آنها در مغزشان است. 

وی اظهار داشت: سرمایه‌گذاری بخش خصوصی ضامن تولید محصول در شرکت‌های فناور است و هیچ محصولی از محل بودجه دولتی حاصل نمی‌شود. 

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به منظور بازدید از مراکز نوآوری و دانش‌بنیان و دیدار با دانشگاهیان و مقامات ارشد آذربایجان‌غربی به این استان سفر کرده است.

سورنا ستاری در این سفر یک‌روزه از پارک علم و فناوری، مراکز نوآوری و رشد دانشگاهی، دانشگاه ارومیه و پژوهشکده پزشکی سلولی و مولکولی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه بازدید کرد. 

دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه و حضور در جلسه اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید از دیگر برنامه‌های معاون علمی رییس جمهوری در آذربایجان‌غربی به شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =