استان قزوین فاقد یک اردوگاه دانش آموزی مجهز است

قزوین- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: قزوین برخلاف سایر استان‌ها فاقد یک اردوگاه دانش آموزی مجهز ویژه اوقات فراغت است و باید برای رفع این کمبود، برنامه ریزی‌های لازم صورت گیرد.

به گزارش ایرنا، حسنعلی اصغری  عصر شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که با حضور استاندار قزوین و جمعی از مسوولان برگزار شد، افزود: اردوگاه دانش آموزی یانس آباد به عنوان یک سرمایه ملی برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان محسوب می‌شود.
وی با بیان اینکه توسعه و تجهیز اردوگاه شهید بابایی یانس آباد یک ضرورت جدی برای استان است، اظهار داشت: این اردوگاه، دارای شرایط ویژه‌ای است که می‌تواند آن را به یک مکان تفریحی و آموزشی برجسته در سطح کشور مطرح و معرفی کند تا جایی که پیش بینی شده در این اردوگاه موزه دفاع مقدس احداث شود.
اصغری افزود: اردوگاه یانس آباد دارای ۱۰۸ هکتار زمین است که در حال حاضر برای ۸۳ هکتار آن از اداره کل ثبت اسناد و املاک استان سند دریافت شده و پیگیر باقیمانده اسناد نیز هستیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دغدغه خانواده‌های برای حضور دانش آموزان در کلاس‌های درس، خاطر نشان کرد: حفاظت از سلامت و جان دانش‌آموزان و پیشبرد اهداف آموزش برای خانواده‌ها و متولیان امر بسیار اهمیت دارد.
این مسوول با تاکید بر اجرای فرآیند آموزش و پرورش دانش آموزان به صورت حضوری با رعایت پروتکل‌های سختگیرانه بهداشتی، اظهار داشت: برگزاری کلاس‌های د رس به صورت حضوری و با نظارت مستمر دانشگاه علوم پزشکی خواهد بود تا جلوی شیوع ویروس کرونا در مدارس گرفته شود.
اصغری با تاکید بر مهارت آموزی برای افزایش زمینه اشتغال دانش آموزان در آینده،  افزود: توسعه مهارت آموزی با تاکید بر الگوی ارائه شده در سند تحول بنیادین، مهمترین راهبرد پیش روی مجموعه تعلیم و تربیت استان است.
وی تصریح کرد: به همین منظور باید از ظرفیت فنی و حرفه‌ای استان به خوبی استفاده کنیم تا هر دانش آموز حداقل یک مهارت را فرا بگیرد.
این مسوول با اشاره به موضوع سواد آموزی، افزود: هم اکنون ۲ درصد جمعیت استان بی سواد هستند که کد پستی این افراد شناسایی شده و با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی باید کار ریشه کردن بی سوادی در استان انجام شود.
در ادامه این جلسه مقرر شد،  ۳۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات تملک برای تجهیز هنرستان‌های استان از سازمان برنامه و بودجه در اختیار ادراه کل نوسازی قرار بگیرد.
استان قزوین دارای ۲۵۰ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =