فرماندار: الیگودرز در مسیر توسعه و پیشرفت قرار گرفته است

خرم‌آباد - ایرنا - فرماندار الیگودرز گفت: باتوجه به وجود ظرفیت‌های مناسب و نگاه مثبت دولت به الیگودرز، این شهرستان در مسیر توسعه و پیشرفت قرار گرفته است.

"حمید کشکولی" روز شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: تعدادی از معادن شهرستان الیگودرز در دولت تدبیر و امید به چرخه تولید بازگشته و این امر باعث شده تا دسترسی به پودر کربنات کلسیم که از خلوص بالایی برخوردار است در این شهرستان تسهیل شود.

وی افزود: موافقت دولت با ایجاد کارخانه کاغذ از سنگ که هم اکنون دارای پیشرفت ۵۰ درصدی است، نوید بسیار خوبی در توسعه صنایع در شهرستان الیگودرز می باشد.

وی ادامه داد: راه آهن دورود، ازنا و الیگودرز، از پیشرفت قابل قبولی برخوردار است، هرچند که به دلیل مسائل اقتصادی کلان که تحریم‌های ظالمانه باعث آن شده است، بخشی از کار متوقف شده، که در آینده و در صورت اتمام پروژه و اتصال به کریدور اصلی اصفهان، تحولی شگرف در بخش های مختلف اقتصادی شهرستان بوجود خواهد آورد.

کشکولی بیان کرد: یکی از مهمترین فاکتورهای توسعه، بخش زیرساخت (حوزه راه) می باشد، پروژه جاده الیگودرز به مسجد سلیمان با توجه به اینکه جنوب را از شهرستان الیگودرز به مرکز کشور وصل می‌کند می‌تواند یکی از شاخص های توسعه و پیشرفت برای شهرستان الیگودرز باشد.

وی افزود: شهرستان الیگودرز دارای یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر راه روستایی، اصلی و فرعی می باشد که یکی از دستاوردهای سفر وزیر محترم راه و شهرسازی به شهرستان، ۶۰ کیلومتر از مناطق محروم بخش ززوماهرو، ذلقی و بخش های دیگر تا پایان فصل عمرانی امسال بهسازی، زیرسازی و آسفالت می شوند.

فرماندار الیگودرز اظهار داشت: سالانه پنج هزار و ۵۰۰ تن ماهی های سردآبی برداشت می‌شود که با توجه به وجود آب و هوای مطلوب شهرستان الیگودرز و فعالیت بیش از ۹۰ استخر پرورش ماهی، رتبه اول را در استان به خود اختصاص داده است.

کشکولی بیان کرد: به دنبال ایجاد شعبه ای از لاستیک سازی بارز هستیم که با پیگیری های دکتر خدابخشی مراحل اولیه آن انجام، زمین واگذار شده و مراحل بعدی آن شامل منابع مالی، به سرعت در حال پیگیری است.

وی گفت: در بخش کشاورزی گاوداری ۲ هزار رأسی را داریم که بخشی از تهیه دام ها انجام شده و بخشی دیگر خریداری گردیده، لکن بواسطه تحریم هنوز وارد نشده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =