۱۵ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۲۰
کد خبرنگار: 3043
کد خبر: 84027911
۰ نفر

برچسب‌ها

املاک مازاد آموزش و پرورش قزوین تبدیل به احسن شود

قزوین-ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین با تاکید بر شناسایی مدارس بلا استفاده در استان، گفت: باید املاک مازاد آموزش و پرورش استان تغییر کاربری یافته و تبدیل به احسن شود.

به گزارش ایرنا، علی فرخزاد عصر شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش قزوین با اشاره به اجرای بند پنج تبصره ۹ قانون بودجه مبنی بر تغییر کاربری املاک مازاد آموزش و پرورش، افزود: ضرورت دارد این اداره، ضمن شناسایی املاک مازاد، مقدمات طرح و بررسی موارد احصا شده را در کمیسیون ماده پنج استان فراهم کند.
وی اظهار داشت: ظرفیت‌های زیادی در املاک آموزش و پرورش وجود دارد که باید یک کمیته تبدیل به احسن برای این املاک تشکیل شده و در دایره بودجه پیش بینی شود.
فرخزاد ادامه داد: با توجه به شرایط کنونی، تامین هزینه‌های تجهیزات و ابزارهای آموزشی ضرورت دارد و باید برای املاک این نهاد، ارزش افزوده ایجاد کنیم.
این مسوول با اشاره به ظرفیت اردوگاه یانس آباد، تصریح کرد: برای دیوارکشی اردوگاه یانس آباد ۲۰ میلیارد تومان و برای تکمیل کل پروژه ۵۰ میلیارد تومان هزینه نیاز است .
وی تاکید کرد: با توجه کمبود اعتبارات، بخشی از اردوگاه به بخش خصوصی واگذار شود تا بتوانیم هزینه تعمیر و تجهیز آن را تامین کنیم و استفاده بهینه از فضاهای موجود داشته باشیم.
فرخزاد با اشاره با تشکیل کمیته اقتصادی در آموزش و پرورش، اضافه کرد: آموزش و پرورش، فضاهای بلااستفاده زیادی در سطح استان به ویژه مناطق روستایی دارد که باید ساماندهی شده و در بخش‌های دیگر استفاده یا اجاره داده شود.
وی با بیان اینکه فروش و تغییر کاربری فضاهای مازاد آموزش و پرورش در افزایش درآمد این اداره‌ کل موثر است، افزود: می‌توان این مدارس را به خانه ورزش و بوم گردی تبدیل کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =