قدرت و پیشرفت‌های شگفت انگیز نظامی ایران برای جوانان تبیین شود

زنجان - ایرنا - استاندار زنجان گفت: قدرت و قوت ایران در دنیا و پیشرفت‌های شگفت انگیز نظامی و دستاوردهای ملی این حوزه‌ها برای جوانان تبیین شود.

فتح الله حقیقی شامگاه شنبه در جلسه هماهنگی برنامه های هفته دفاع مقدس با گرامیداشت یاد شهید سردار سلیمانی، شهید حججی، شهدای ۱۷ شهریور و دفاع مقدس افزود: سه شنبه هفته جاری با تلاش و پیگیری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان، فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) و صدا و سیمای مرکز زنجان سریال شهید شهریاری با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح کلید میخورد.

وی تاکید: به برکت این شهید سرافراز استان ۱۲ مدیرعامل کشور در استان حضور خواهند یافت و بیش از چهار هزار میلیارد تومان تسهیلات را نهایی خواهیم کرد.
استاندار زنجان گفت: با توجه به شرایط کنونی شیوع کرونا برنامه های هفته دفاع مقدس امسال پرصلابت، هدفمند، شکوهمند، موثرتر از همیشه و مطلوب برگزار می‌شود.
حقیقی اظهارداشت: به دنیا و استکبار ثابت شود جمهوری اسلامی بعد از انقلاب استوار، مقاوم و پیشتاز در مبارزه با استبداد بوده است و این مقاومت همچنان وجود دارد.
وی تاکید کرد: در زمان حاضر نیاز حتمی ما به ویژه برای جوانان تبیین دستاوردهای ملی است تا شرایط نظامی ایران در دنیا را بدانند.
استاندار زنجان گفت: الان قدرت و قوت ما در دنیا، پیشرفت های شگفت انگیز نظامی، کمک های صنعتی و خدماتی و دستاوردهای ملی در این حوزه ها تبیین شود.
حقیقی متذکر شد: باید دستاوردهای دفاع مقدس تبیین شود چرا که جوانان با دانستن دستاوردها و جایگاه نظامی، صنعتی و خدماتی در دنیا افتخار خواهند کرد.
وی ادامه داد: دوره بعداز فتح خرمشهر تاریخی است که جوانان با شنیدن آن لذت می برند که دنیای استبداد و استکبار در تلاش برای برقراری صلح بودند که این موارد باید به این قشر تبیین شود.
استاندار زنجان با تاکید بر اینکه برنامه های هفته دفاع مقدس باید با مشارکت همه دستگاه‌ها با شور و علاقه برگزار شود، افزود: نوع فعالیت همه دستگاه ها تعیین و به صورت کتبی ابلاغ شود.
حقیقی با بیان اینکه هفته آینده  باید جلسه ای در خصوص برنامه های این هفته تشکیل شود، یادآوری کرد: این جلسه توسط فرمانداران در شهرستان ها نیز تشکیل و وظایف هر کدام از دستگاه های اجرایی مرور و گزارش شود.
وی ادامه داد: درصورت قرمز نبودن وضعیت زنجان به لحاظ شیوع کرونا در خصوص تشکیل نمایشگاه هفته دفاع مقدس تمهیدات لازم اندیشیده شود.
استاندار زنجان با بیان اینکه همه اقداماتی که انجام می دهیم با روح حاکم بر سه هزار و ۵۳۶ شهید دفاع مقدس باشد، اضافه کرد: هفته جاری با روسای کمیته ها کنگره ۳۵۳۶ شهید جلسه ای تشکیل و اقدامات عملی آنها بیان شود.
حقیقی افزود: روسای کمیته های کنگره شهدا آنچه که در هفته دفاع مقدس آماده کرده اند و می خواهند ارایه دهند و سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز مبلغ مورد نیاز را تحویل دهد.
وی به کمک های مومنانه مردم خیر و دستگاه های اجرایی استان در یوم العباس اشاره کرد و افزود: این روز به نحو مطلوب و عالی برگزار شد.
استاندار زنجان با بیان اینکه مراسم یوم العباس توسط نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان، صدا و سیما، سپاه انصارالمهدی عج زنجان، حسینیه اعظم و مردم برگزار شد.
حقیقی این روز را لبیک گفتن به فرمایشات رهبری دانست و افزود: این برنامه بی نظیر از صدا و سیمای کشور پخش شد که باید الگویی در سطح کشور شده و در همه استانها به مرحله اجرا درآید.
به گفته وی، تدبیری که انجام شد موجب جلوگیری از شیوع کرونا بود و کمک های مومنانه با حذف جمعیت با تدبیر زنجانی ها محقق شد.
استاندار زنجان گفت: تهیه ۱۱۰ هزار بسته با بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال به نیت سیدالشهدا ( ع) ارزشمند و بی نظیر در سطح کشور است که این تعداد بسته ها در کمتر از یک‌هفته تهیه و توزیع شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =