۱۵ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۳۷
کد خبرنگار: 1224
کد خبر: 84027902
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

انتقاد نماینده شیروان از فرآوری اندک شیر استان

بجنورد- ایرنا- نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی گفت: روزانه ۴۰۰ تن شیر در خراسان شمالی تولید می‌شود که تنها ۱۰۰ تن آن فرآوری و مابقی به دیگر استان‌ها ارسال می‌شود.

علی جدی روز شنبه در نشست با مدیران هلدینگ کاله برای سرمایه‌گذاری در شیروان اظهار داشت: ۹۰ درصد کار دامداران به غیر از تولید برای خوراک و فروش است که اگر شرکتی برای سرمایه گذاری باشد آنان هم سود خواهند کرد.

وی گفت: در صورت حضور و سرمایه گذاری کاله در شیروان، پس از شستا (شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی) و موسسه مالی اعتباری ملل این سومین سرمایه گذاری شرکت بزرگ کشور در شیروان خواهد بودکه تحول زیاد در بخش اقتصاد شهرستان ایجاد خواهد کرد.

وی افزود: در وضعیت کنونی اقتصاد کشور بطور قطع جذب سرمایه‌گذارِ توانمندِ بخش خصوصی با تکیه بر ظرفیت های منطقه، بهترین راه رونق تولید و ایجاد اشتغال در شهرستان است.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی گفت: پروژه گاوداری ۱۰ هزار راسی با سرمایه گذاری شستا و گلخانه ۱۰۰ هکتاری با سرمایه گذاری هولدینگ ملل در حال اجرا و قرار است کلنگ مجتمع گردشگری بیگان نیز امسال با سرمایه گذاری ملل به زمین زده شود.

شهرستان شیروان ۵۵۰ هزار راس دام سبک و سنگین دارد و ۴۰ درصد عشایر استان در شیروان سکونت دارند.

شیروان به عنوان دومین شهر پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha