جابجایی ماهانه ۲۰ هزار مسافر از فرودگاه گرگان

گرگان - ایرنا - مدیرکل فرودگاه‌های گلستان گفت که ماهانه ۲۰ هزار مسافر به مقاصد تهران، مشهد، زاهدان، زابل، بندرعباس و کیش از فرودگاه گرگان جابجا می‌شوند.

به گزارش شنبه روابط عمومی فرودگاه‌های گلستان علی متانت در مراسم استقبال از فرود اولین پرواز چابهار - گرگان - چابهار گفت: با اضافه شدن این پرواز جدید و افزایش یک مقصد دیگر از فرودگاه گرگان به زابل، شمار جابجایی مسافران افزایش خواهد یافت.

وی به فراهم شدن زیرساخت‌های مناسب و به اتمام رسیدن سالن جدید مسافربری این فرودگاه اشاره کرد و گفت: در اسفند ماه پارسال و به دلیل شیوع کرونا، پروازهای فرودگاه گرگان کاهش فراوانی یافت اما از ابتدای امسال تاکنون و با افزایش مسیرهای پروازی جدید نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۰ درصد بیشتر شد.

به گفته وی میزان جابجایی مسافرین از فرودگاه گرگان در مرداد ماه امسال نسبت به تیرماه ۵۰ درصد افزایش داشت.

وی یادآور شد: فرودگاه بین المللی گرگان در حال حاضر بطور متوسط مقصد و مبداء ۶۲ سورتی پرواز است که بیشترین حجم پرواز و جابجایی مسافر در مسیر گرگان - تهران است.

متانت به انجام پروازهای بین‌المللی و همچنین فرود پروازهای خارجی در فرودگاه بین المللی گرگان اشاره کرد و گفت: با توجه به در نظر گرفتن مقصد اوکتائو (قزاقستان) و استقبال مسافران برای این مقصد، مقدمات اولیه برای برقراری پرواز گرگان - اوکتائو - گرگان انجام شده و بزودی نخستین پرواز در این مسیر انجام می شود.

وی تاکید کرد: با توجه به احداث ترمینال مسافربری جدید به مساحت ۳۰ هزار متر مربع، توسعه پارکینگ هواپیما به مساحت ۱۸ هزار مترمربع و محوطه سازی به مساحت ۲۱ هزار متر مربع، فرودگاه بین‌المللی گرگان آماده برقراری پروازهای دیگر داخلی و خارجی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha