استاندار قزوین: عزت یک کشور به آموزش و پرورش پویا و خلاق بستگی دارد

قزوین- ایرنا- استاندار قزوین با بیان اینکه عزت و عظمت یک جامعه به آموزش و پرورش پویا و خلاق آن بستگی دارد، گفت: نگاه مجموعه مدیریتی استان به مسائل آموزش و پرورش، ویژه و خاص است.

به گزارش ایرنا، هدایت الله جمالی پور عصر شنبه در چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان قزوین، افزود: مهمترین هدف آموزش و پرورش در استان، ساختن جامعه‌ای پویا، متفکر، خلاق، توانمند و با نشاط مبتنی بر آموزه‌های اسلامی و اخلاقی است.
وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای به آموزش و پرورش دارد، اظهار داشت: با توجه به شرایط اقتصادی جامعه، دولت به ۲ قشر خانواده معظم شهدا و معلمان نگاهی خاص داشته و هشت هزار میلیارد تومان مطالبات خانواده شهدا و افزایش ۵۰ درصدی حقوق و رتبه بندی معلمان را که سال‌ها پیگیر بودند، محقق کرد.
جمالی پور تصریح کرد: دولت تدبیر و امید، دولتی مظلوم و بدون تریبون رسانه‌ای است که فعالیت‌ها و کارهای بزرگ انجام شده آن، به درستی برای مردم تبیین نشده است .
وی شوراهای آموزش و پرورش را بیانگر اهمیت امر تعلیم و تربیت دانست و افزود: این شوراها به منظور بهره مندی از همه ظرفیت‌های اجتماعی در راستای کمک به تحقق ۲ هدف بنیادین تعمیق فرایند تحصیل، آموزش و تربیت و همچنین فراهم نمودن محیط آموزشی ایمن و سالم برای دانش آموزان شکل گرفته اند.
نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه بودجه آموزش پرورش ملی است، تصریح کرد: اگر نوسازی اردوگاه دانش آموزی یانس آباد قزوین در اولویت نخست آموزش و پرورش استان قرار دارد باید برای تامین اعتبار آن در جلسه توزیع اعتبارات استانی تصمیم گیری شود.
جمالی پور خاطرنشان کرد: برای اقتصادی کردن ظرفیت‌های آموزش و پرورش، مسائل اردوگاه و منافع آن باید بررسی شود و بر اساس منافع برای هزینه کرد تصمیم گیری صورت گیرد.
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به بازگشایی مدارس، افزود: ستاد کرونا نظارت جدی بر مدارس سراسر استان دارد و باید دستورالعمل‌های بهداشتی در تمامی مدارس تا پایان سال رعایت شود.
جمالی پور تاکید کرد: باید همه کمک کنیم تا دغدغه خانواده‌ها نسبت به رعایت مسایل بهداشتی در مدارس کاهش پیدا کند و معلمان هم در کلاس درس دقت و رعایت لازم را در این زمینه داشته باشند.
‌این مسوول اضافه کرد:  ویروس کرونا بنا بر اعلام سازمان بهداشت جهانی تا ۲ سال دیگر مهمان ما خواهد بود و نمی‌توان آموزش را در این مدت تعطیل کرد، ولی باید آسیب‌ها را با نظارت جدی بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مدارس کاهش داد.
جمالی پور در ادامه بر شناسایی بی سوادان و پراکندگی آنان در نقاط مختلف استان تاکید کرد و افزود: باید با استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و جمع آوری همه امکانات برای آموزش این افراد اقدام شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =