۱۵ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۲۵
کد خبرنگار: 993
کد خبر: 84027862
۰ نفر

برچسب‌ها

۴۳۳ میلیارد تومان برای گردشگری بوشهر هزینه شد

بوشهر- ایرنا- معاون گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: در هفت سال گذشته ۴۳۳ میلیارد تومان اعتبار در زمینه تقویت زیرساخت‌های گردشگری این استان هزینه شده و امسال نیز ۲۴۹ میلیارد تومان برای طرح‌ها و تاسیسات گردشگری سرمایه‌گذاری خواهد شد.

به گزارش ایرنا، سکینه سالاری روز شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد:  با همت دولت تدبیر و امید شمار هتل‌های این استان به هشت و هتل آپارتمان به سه مورد افزایش یافته براین اساس شمار اتاق‌ها نیز از ۶۸۲ به یکهزار و ۲۳۸ اتاق افزایش و تعداد تخت‌ها نیز از یکهزار و ۶۱۱ به ۲هزار و ۴۶۷ تخت افزایش یافته است.

وی با اشاره به احداث هفت هتل، یک هتل آپارتمان و یک مهمان‌پذیر در استان بوشهر گفت: با بهره برداری از این پروژه‌ها یکهزار و ۲۷۳ تخت در قالب ۴۹۲ اتاق به شمار اتاق‌ها و تخت‌های موجود دراستان اضافه می‌شود.  

معاون گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی استان بوشهر اشتغال این حوزه را ۴۶۰ نفر دانست و افزود: با افتتاح هتل‌های جدید ۳۱۳ فرصت اشتغال‌زایی فراهم می‌شود.

سالاری اضافه کرد: احداث ۶ مورد رستوان ساحلی و بین راهی، ۱۶ سفره خانه، ۲مجتمع گردشگری، ۲۱ دفتر خدمات مسافرتی،۲ خانه مسافر ۲ و ۱۵ راهنمای گردشگری از جمله دیگر تاسیسات و امکانات گردشگری استان به شمار می‌رود.

وی گفت: پس از بررسی‌های انجام شده در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری این اداره کل هفت طرح گردشگری شامل ۴ واحد اقامتگاه بومگردی و سه مجتمع گردشگری به تصویب رسید.

سالاری ادامه داد: برآورد هزینه ساخت و تجهیز این طرح ها ۳۴۰ میلیارد ریال است که در شهرستان‌های بوشهر، گناوه، دشتستان، تنگستان، دشتی و دیلم اجرا می‌شوند.

وی یادآورشد: با اجرای این طرح‌ها زمینه اشتغال برای ۸۷ نفر به شکل مستقیم ایجاد  می‌شود.

سالاری اضافه کرد: زیر ساخت‌های گردشگری بوشهر بر اساس پتانسیل‌های منطقه توسعه پیدا می‌کند و امید می‌رود با تلاش‌های انجام شده از طرف دولت و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در دوران پسا کرونا بار دیگر شاهد رونق گردشگری در کشور باشیم..

فعالیت ۵۱ بوم‌گردی در استان بوشهر 

به گفته سالاری توجه به راه‌اندازی و تاسیس واحدهای اقامتی بوم‌گردی ازجمله دیگر هدف‌های دولت تدبیر و امید بود که در این ارتباط ۵۱ واحد بوم‌گردی در استان بوشهر راه‌اندازی شده و امسال نیز قرار است هفت واحد دیگر به این واحدها اضافه شود.

سالاری اضافه کرد: براین اساس ۱۹۲ اتاق، ۵۷۶ تخت یا کف خواب با ۳۹۰ میلیارد ریال اعتبار و ۱۲۱ فرصت شغلی در این استان راه‌اندازی شده‌است. 

وی با اشاره به شیوع کرونا گفت: شیوع این ویروس باعث شده تنها در ماه‌های اسفند و فروردین به بخش گردشگری استان بوشهر افزون بر ۸۷ میلیارد تومان خسارت وارد شود.


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =