برگزاری برنامه‌های فرهنگی بزرگداشت هفته دفاع مقدس در گلزار شهدا

تهران - ایرنا - معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران درنشست هم‌اندیشی ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس گفت: برنامه‌های فرهنگی به مناسبت هفته دفاع مقدس در برخی از گلزارهای مطهر شهدای کشور برگزار می‌شود.

به گزارش روز شنبه ایرنا، سردار یعقوب سلیمانی در نشست هم‌اندیشی ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس با هدف هماهنگی حوزه‌های مختلف بنیاد شهید و امور ایثارگران برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر برنامه‌های هفته دفاع مقدس در چهلمین سالگرد دفاع مقدس انجام شد؛ ضمن شنیدن پیشنهادات مسئولان بخش‌های مختلف فرهنگی بنیاد، برای برگزاری مراسم‌ها و برنامه‌های این هفته، به تمرکز بیشتر در انجام کارهای فرهنگی با کیفت‌تر تأکید کرد و گفت: باید اهتمام و توجه ما به محتوا و اثرگذاری باشد. چنان‌که تأکید مقام معظم رهبری هم در انجام فعالیت‌های فرهنگی این است که کار یکنواخت نباشد و فعالیت‌ها تازگی داشته و اثرگذار باشد.


معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن تأکید بر اینکه کارهای فرهنگی برای مناسبت‌هایی چون دفاع مقدس باید مردمی باشد، اضافه کرد: هر کاری که مردم عقبه آن باشند، استمرار خواهد داشت؛ یک‌سری برنامه‌ها هم برای ایام هفته دفاع مقدس قابل اجرا است که بستر، زیرساخت‌ها و تجارب آن وجود دارد و همت و همکاری نهادهای مختلف با یکدیگر را می‌طلبد که از این برنامه‌ها هم نباید غافل باشیم.
سلیمانی ضمن اشاره به برگزاری برنامه‌های جمعی با رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی، عنوان کرد: می‌توان تدبیری اندیشید که در مکان‌های غیر مسقف، مانند میدان امام حسین (ع) تهران برنامه‌های جمعی با حضور تعداد مشخصی از خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر برگزار شود و طی آن ضمن اجرای برنامه‌های فرهنگی کیفی؛ خاطرات شهدا از زبان خانواده‌های این عزیزان شنیده شود.
وی ضمن تأکید بر اجرای برنامه‌های فرهنگی با کیفیت‌تر در مقابل تعدد برنامه‌های فرهنگی کم‌اثر و یکنواخت، اظهار کرد: بسیاری از برنامه‌ها به‌صورت موازی برگزار می‌شد که با هماهنگی و ادغام می‌تواند در قالب یک برنامه مشترک اثرگذارتر اجرا شود.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در بخش دیگری از صحبت‌های خود از برگزاری برنامه‌های فرهنگی به مناسبت هفته دفاع مقدس در برخی از گلزارهای مطهر شهدای کشور خبر داد و افزود: صحبت‌هایی شده که در تعدادی از گلزارهایی که در سراسر کشور شاخص هستند؛ مانند گلزار شهدای اصفهان، خوزستان، کرمان و... یک برنامه جمعی اثرگذار برگزار شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha