مدارس دست کم  به مدت ۲ هفته به صورت مجازی برگزار شود

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری گفت: با توجه به اوج شیوع کرونا در استان و بازگشایی مدارس از امروز توصیه می‌شود تا دست کم به مدت ۲ هفته کلاس‌های درس به صورت مجازی برگزار شود.

مجید شیرانی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در روزهای گذشته سفرهای اخیر و برگزاری آیین‌های سوگواری ۲ رویدادی بوده که می‌تواند در افزایش شیوع کرونا موثر باشد و نتایج آن ۲ هفته دیگر خود را نشان می‌دهد از همین رو به صلاح بود تا فعالیت مدارس با تاخیر آغاز شود.

وی ادامه داد: با این وجود از امروز ۱۵ شهریور شاهد بازگشایی مدارس هستیم که هرچند اعلام شده که حضور دانش‌آموزان در مدارس به صورت اختیاری است اما باید زمینه حضور دانش‌آموزان در مدارس با حساسیت و مراقبت‌های بیشتری فراهم شود.

شیرانی تصریح کرد: به همین منظور علاوه ‌بر معلمان و کادر آموزش و پرورش، اولیا نیز باید آموزش‌های لازم را برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی حضور فرزندان خود در مدارس فرا گرفته و این آموزش‌ها را به فرزندان خود منتقل کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری افزود: خانواده‌ها در خصوص رفت و آمد فرزندان خود نیز حساسیت لازم را داشته باشند و تا جایی که امکانپذیر است فرزندان خود را در این مسیر همراهی کنند.

شیرانی در ادامه با اشاره به رشد شیوع ویروس کرونا در استان، اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۹ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی استان مراجعه کردند که از این تعداد ۲۷ بیمار بستری شدند.

وی خاطرنشان کرد: با احتساب بیماران جدید هم اکنون ۱۴۳ بیمار در مراکز درمانی استان بستری هستند و طی ۲۴ ساعت گذشته با فوت ۲ بیمار مبتلا به کرونا مجموع فوتی‌های کرونا در استان به ۱۸۱ نفر رسید.

به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین گزارش ستاد ملی کرونا، چهارمحال و بختیاری در وضعیت هشدار شیوع کرونا قرار دارد.

ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =