کاظمی: استراماچونی نیاید، سعادتمند باید پاسخگوی هواداران باشد

تهران- ایرنا- پیشکسوت استقلال گفت: نمی‌دانم «احمد سعادتمند» بر چه اساسی حضور استراماچونی را مطرح کرده، اما اگر نتواند این قول را عملی کند باید پاسخگوی هواداران باشد.

«حسین کاظمی» با تجربه سال‌ها حضور در استقلال از شرایط این روزهای تیم سابقش حرف می‌زند که با حاشیه‌های زیادی دست و پنجه نرم می‌کند و در مشهد جام را به تراکتور هدیه داد.

او روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا مواردی را مطرح کرد که مشروح آنرا در زیر می‌خوانیم.

قهرمانی جام حذفی در یک قدمی استقلال بود اما این اتفاق رخ نداد؟

شانس بزرگی را استقلال از دست داد و در این راه عوامل زیادی دخیل بود که باعث شد شادی هواداران به یک نا امیدی تبدیل شود.

این نا امیدی را چه کسانی رقم زدند؟

به هر حال حاشیه‌هایی پیش از بازی شکل گرفت که باعث شد تا استقلال با روحیه‌ای پایین پا به میدان مسابقه بگذارد. همه کسانی که دیدار استقلال و تراکتور را تماشا کردند به یک مساله مهم اذعان داشتند.

چه مساله‌ای؟

استقلال انگار در نیمه اول در زمین حضور نداشت، بازیکنان تمرکز روحی و روانی نداشتند، کاملا مشخص بود که اتفاقات حاشیه‌ای پیش از بازی انرژی آنها را تخلیه کرده است. اتفاقات ۴۵ دقیقه اول را دوباره مرور کنید.

رفتاری که استقلالی‌ها پیش از این بازی انجام دادند خودزنی بزرگ نبود؟

بود.  باید این مساله با کدخدا منشی حل می‌شد. متاسفانه در اتفاقاتی که پیش از بازی رخ داد تنها چیزی که در نظر گرفته نشد هواداران بود. ما مدام از این حرف می‌زنیم که هواداران سرمایه‌های اصلی باشگاه هستند و به خاطر آنها دست به هر کاری می‌زنیم ولی پای عمل که می‌رسد بر عکس عمل می‌کنند.

«فرهاد مجیدی» می‌توانست زمان بهتری را برای استعفا انتخاب کند، این را قبول دارید؟

به هر حال او تصمیم گرفت این کار را انجام دهد و باید از خودش بپرسید که چرا در آن مقطع زمانی استعفا داد.

«احمد سعادتمند» هم به سرمربی پیش از بازی اولتیماتوم داد، تنها جنگی را آغاز کردند که در پایان دودش به چشم استقلال رفت؟

زمان خیلی از چیزها را مشخص خواهد کرد و همه متوجه خواهند شد که چه کسانی باعث شدند قهرمانی از دست استقلال برود.

استقلال برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا با مشکل سرمربی روبروست، چه کسی در این شرایط بحرانی باید هدایت آبی‌پوشان را بر عهده بگیرد؟

به هر حال هر مربی ریسک نمی‌کند که بخواهد هدایت استقلال را برای چند مسابقه بر عهده بگیرد و در این مقطع حساس باید کسی مسوولیت فنی تیم را قبول کند که استقلال و بازیکنانش را به خوبی بشناسد و بتواند در شرایط بحرانی برای این تیم مفید واقع شود.

بعید به نظر می‌رسد با این حواشی که وجود دارد استقلال در آسیا بتواند به موفقیت برسد؟

همه چیز در لیگ ایران برای استقلال به پایان رسیده است و بعید به نظر می‌رسد با این شرایطی که آبی‌پوشان درگیر آن هستند بتوانند به موفقیت برسند. باید استقلال را برای آینده ساخت.

از نقل و انتقالات باشگاه استقلال اخبار خوبی به گوش نمی‌رسد، بازیکنانی قرار است به خدمت گرفته شوند که درجه چندم هستند.

به هر حال استقلال تیم بزرگی است و به‌ بازیکن بزرگ نیاز دارد. باید بازیکنانی به عضویت این تیم درآیند که بتوانند به آبی‌پوشان کمک کنند نه اینکه بیایند و فقط لیست را پر کنند. در شرایطی که پرسپولیس بازیکنان خوبی را به خدمت گرفته است انتظارات هواداران استقلال این است آبی‌پوشان نیز نفرات صاحب نامی را جذب کنند. استقلال جای فوتبالیست‌های درجه اول است.

مدیر عامل استقلال صحبت از بازگشت استراماچونی کرده است، او می‌تواند این وعده بزرگ را عملی کند یا شو تبلیغاتی برای آرام کردن هواداران است؟

اگر بتواند این کار را انجام دهند که اتفاق بزرگی را برای استقلال رقم زده‌اند اما با توجه به مصاحبه‌هایی که مسوولان سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال انجام‌ داده‌اند بعید است چنین انتقالی صورت بگیرد. نمی‌دانم «احمد سعادتمند» بر اساس چه ادله‌ای صحبت از حضور استراماچونی در استقلال کرده است اما اگر او نتواند این قول را عملی کند باید پاسخگوی هواداران باشد و بداند ماه هیچ وقت پشت ابر نمی‌ماند.

در بازگشت استقلال به تهران درگیری‌هایی در فرودگاه بین هواداران و برخی از بازیکنان استقلال شکل گرفت، نظرت درباره این اتفاقات چیست؟

هواداران استقلال چند سال است دستشان از گرفتن جام کوتاه مانده و حق دارند از ناکامی‌های استقلال شاکی و ناراحت باشند. این اتفاقات قابل پیش‌بینی بود و وظیفه سرمربی است که با پیش‌بینی تمام این مسائل تهمیدات لازم را در نظر بگیرد تا بازیکنان بدون حواشی به تهران بازگردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =