پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی به موسسه ارتقا یافت

تهران- ایرنا- با موافقت قطعی شورای گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی، پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به موسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی ارتقا یافت.

به گزارش روز شنبه وزارت علوم، شورای گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی با تبدیل ساختار و ارتقای پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی به موسسه، موافقت قطعی خود را اعلام کرد. 

علاوه بر چهار گروه پژوهشی پیشین این موسسه که داری موافقت قطعی هستند با ایجاد گروه های جدید مطالعات علم و فناوری، مطالعات ارتباطات و فضای مجازی برای مدت دو سال موافقت اصولی شد.

غلامحسین رحیمی، معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این باره تاکید کرد: گروه های پژوهشی موسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی، بیش از پیش متناسب با نیازهای معاونت فرهنگی و اجتماعی و سایر معاونت های وزارت عتف و نیازهای فرهنگی و اجتماعی مرتبط با دستگاه های اجرایی، فعالیت خود را ادامه دهند.

حسین میرزائی، رییس موسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی هم به مناسبت ارتقای پژوهشکده به موسسه گفت: براساس برنامه پژوهشی گروه ها، بخش عمده فعالیت های اعضای هیات علمی موسسه به رفع نیازهای بخش های مرتبط در وزارت علوم معطوف بوده که رشد چشمگیر آثار و تولیدات علمی همکاران در چند سال اخیر حاصل همین برنامه محوری و تمرکز بر زمینه های پژوهشی مشخص است.

وی تاکید کرد: در دوره جدید فعالیت موسسه تلاش می شود با هماهنگی معاونت پژوهش و فناوری و تعامل بیشتر با سایر معاونت ها و بخش های مختلف نظام آموزش عالی، علم و فناوری اقدامات علمی موسسه اثربخشی بیشتری داشته باشد.

موسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی ۱۷ سال پیش در قالب پژوهشکده ای با چهار گروه پژوهشی مطالعات اجتماعی، مطالعات فرهنگی، مطالعات آینده‌نگر و مطالعات زنان، فعالیت خود را آغاز کرد و در سایه تلاش های جمعی و عملکرد اثربخش و موفق پژوهشکده به موسسه ارتقا یافت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =