۱۵ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۳۸
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 84027822
۰ نفر

برچسب‌ها

سفیر ایران در چین: توسعه روابط میان اعضای جاده ابریشم ضروری است

پکن- ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین با اشاره به ضرورت توسعه و تقویت روابط و مبادلات فرهنگی میان کشورهای عضو مسیر یک کمربند - یک جاده اظهار کرد: روابط فرهنگی چین و ایران علیرغم شیوع ویروس کرونا همچنان رو به رشد است.

به گزارش ایرنا «محمد کشاورز زاده» روز شنبه در آیین گشایش پنجمین نمایشگاه فرهنگی جهان رنگارنگ ویژه کشورهای مسیر یک کمربند یک جاده در پکن ضمن تبریک به چین که ضمن مهار و کنترل ویروس کرونا این نمایشگاه بزرگ را دایر کرده است اظهار امیدواری کرد با کنترل کرونا روابط فرهنگی و تجاری میان کشورهای مختلف از جمله ایران و چین به روال عادی برگردد و دو کشور بتوانند مانند قبل همکاری های خود را در زمینه های مختلف توسعه دهند.

وی از طرح یک کمربند - یک جاده به عنوان یک فرصت مهم برای کشورهای عضو این مسیر یاد کرد و افزود: ایران مایل به توسعه روابط همه جانبه با کشورهای عضو این مسیر از جمله چین است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین در ادامه سخنانش با مروری بر توانمندی های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، حضار و شرکت کنندگان را به بازدید از غرفه ایران در این نمایشگاه دعوت کرد.

کشاورز زاده با یاداوری اینکه ایران، شرق و غرب را به یکدیگر متصل می کند و می تواند در اجرای پیشنهاد کمربند و جاده نقش مثبتی ایفا کند تصریح کرد: ایران و چین به دلیل اینکه هر دو از کشورهای مهم و با سابقه دیرینه هستند، می توانند همکاری هایشان را در بخش های انرژی و زیرساخت و همین طور در ارتباطات زمینی، دریایی و هوایی فراهم کنند.

پنجمین نمایشگاه فرهنگی جهان رنگارنگ ویژه کشورهای در امتداد یک کمربند یک جاده امروز شنبه با حضور جمهوری اسلامی ایران در پکن برگزار شد.

این رویداد فرهنگی به میزبانی دفتر اطلاع رسانی شهرداری پکن و به همت انتشارات «ماه پکن» و با مشارکت کشورهای عضو مسیر کمربند و جاده در پارک المپیک پکن برگزار شده است از آنجائیکه این رویداد نخستین رویداد مهم فرهنگی در چین بعد از شیوع ویروس کرونا در ۱۰ ماه پیش است از اهمیت زیادی برخوردار است.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین در این نمایشگاه با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در چین و از طریق راه اندازی یک غرفه، توانمندی ها و دستاوردهای صنایع دستی و هنر ایرانی را در معرض دید و علاقه بازدید کنندگان قرار داده است.

در غرفه ایران انواع فرش و قالی دستباف، صنایع دستی چوبی، زعفران و تابلو فرش های دستباف در معرض دید عموم قرار گرفته است.

روز سه شنبه به نام روز فرهنگ ایران نامگذاری شده است و قرار است در این روز موسیقی ایرانی در این نمایشگاه نواخته شود.

این نمایشگاه در قالب پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع خلاقه پکن (ICCIE) و یکی از بخش های نمایشگاه بین المللی تجارت خدمات ۲۰۲۰ چین (CIFTIS)  است که از روز گذشته در پکن دایر شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =